Honda dziś potwierdziła spekulacje o których między innymi pisałem wczoraj. Będą dostarczać swoje jednostki napędowe zespołowi Saubera i McLarena. Tym samym szybko ucinają wczorajsze plotki dotyczące zamiany silników Hondy na Mercedesa w McLarenie.
Japończycy będą chcieli zyskać na dostarczaniu jednostek dwom zespołom. Będą mieli dwa razy tyle danych, które zapewne pozwolą w rozwoju tej najsłabszej w stawce jednostce.
Sauber korzysta z silników Ferrari od 1997 roku. Tylko przez lata 2006-2009 w jednostki napędowe zaopatrywał ich ówczesny właściciel, czyli BMW.
Mnie cieszy, że Sauber zostaje w Formule 1 i podpisanie tego kontraktu na pewno przyczyni się do rozwoju Hondy.

