Top Ad unit 728 × 90

 

Sauber Honda już od przyszłego sezonu?

Honda wierzy, że ich koncept silnika na sezon 2017 jest tym właściwym, pomimo okropnego startu sezonu dla McLarena i trzeciego roku z rzędu w którym co najwyżej walczą o punkty. Zespół ten jeszcze ich w tym roku nie zdobył, a Stoffel Vandoorne został pierwszym zawodnikiem, który otrzyma karę za wymianę silnika już w czwartym wyścigu. Mercedes we wszystkich swoich zespołach jest dopiero na pierwszej jednostce, ale przykładowo Ferrari też ma problemy. Raikkonen i Vettel już są na trzeciej turbosprężarce, a to oznacza, że prędzej czy później też czekają ich kary.

Szef projektu Hondy, Yusuke Hasegawa powiedział w trakcie konferencji prasowej:

"Nie uważam, że popełniliśmy kompletny błąd. Z zeszłorocznych osiągów było jasne, że musimy wszystko zmienić. Nie tylko ulokowanie elementów w silniku, ale też poprawić sam proces spalania. W kilku elementach udało nam się na przykład zredukować wagę, czy obniżyć środek ciężkości. Potrzebujemy jeszcze czasu. Wybrana droga jest jednak dobra"

Honda potwierdziła też, że nie myślą o odejściu z Formuły 1.

Hasegawa powiedział też, że od momentu kiedy wrócili do sportu są gotowi dostarczać silniki kolejnym zespołom.

W trakcie minionych dni pojawiło się wiele plotek dotyczących podpisania umowy na dostarczanie jednostek przez zespół Saubera. Honda dzięki temu miałaby 2 razy tyle danych, które pozwoliłyby im lepiej rozwijać silnik. Wiele razy to już mówiłem, ale oni to powinni już zrobić 3 lata temu.

Moim zdaniem to dobry krok Saubera. Na pewno taki silnik Hondy dużo nie kosztuje, a przecież i tak obecnie są na końcu stawki, więc gorzej już być nie może.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.