Top Ad unit 728 × 90

 

Rywale Mercedesa i Ferrari szykują poprawki

Obecnie w stawce mamy mocno zarysowaną czołówkę w której znajdują się kierowcy Ferrari i Mercedesa. Za nimi gdzieś tam czają się zawodnicy Red Bulla i potem mamy dosyć mocno wyrównane zespoły w środku stawki, ale jeszcze dużo im do wygrywania wyścigów brakuje.

Jednym z tych zespołów jest Renault. Nico Hulkenberg zakwalifikował się siódmy w dwóch ostatnich Grand Prix, ale w niedzielę ich tempo było za słabe. Francuzi wieżą, że poprawki, które były sprawdzane w Bahrajnie powinny im zdecydowanie pomóc.

Testy były pozytywne i zespół pewnie żałuje, że nie użył ich w miniony weekend. Oczywiście póki co chodzi o poprawki aerodynamiczne.

Red Bull również ma zaplanowane poprawki, które mają pozwolić na duży krok do przodu, ale dopiero na Grand Prix w Hiszpanii. Wszyscy wiedzą, że Renault ma problemy z MGU-K i korzysta z zeszłorocznej wersji, przez co jest aż 6kg cięższe niż nowa jeszcze nie dopracowana wersja, którą chcieliby wykorzystać już w GP Rosji.

Helmut Marko podchodzi też optymistycznie do rozwoju aerodynamiki w bolidach Red Bulla. Początek sezonu to strata 1,8 sekund do czołówki, w Chinach było to 1,3 sekundy, a w Bahrajnie już tylko 0,9. RB13 ma jednak swoje problemy. Podobno nie prowadzi się tak jak powinien, dlatego też bardzo ma pomóc pojawienie się nowej konstrukcji, a dokładnie RB13B w Kanadzie.

Wtedy też największą poprawkę na ten sezon ma zaplanowane Renault. Mają dostarczyć mocno ulepszoną jednostkę napędową. Trudno powiedzieć, czy będą w stanie dorównać Ferrari i Mercedesowi w kwalifikacjach z ich specjalnymi trybami, ale na pewno zbliżą się do nich w tracie niedzielnego ścigania.

Jeśli chodzi o McLarena i Hondę, to największym ich problemem jest to, że 3 lata temu nie zgodzili się na dostarczanie silników drugiemu zespołowi. Przez to są lata świetlne za konkurencją. Alonso ma jednak pewien plan...
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.