Top Ad unit 728 × 90

 

Kubica testował bolid GP3

Robert Kubica zaskakuje. Po tym jak zrezygnował z startów w serii WEC w tym sezonie wydawało się, że to koniec marzeń o startach Polaka w jakiejkolwiek serii, tymczasem były zawodnik Formuły 1, po raz pierwszy od wypadku wsiadł do bolidu jednomiejscowego i pokonał ponad 70 okrążeń na torze we Franciacorta. Jeździł bolidem zespołu Trident Trener GP3.

Co Robert powiedział po testach?

"Od dłuższego czasu nosiłem się z takim pomysłem. Nie miałem łatwych warunków do powrotu do bolidów ponieważ tor Franciacorta jest wymagający, a auto GP3 nie ma wspomagania, ale cieszę się, że miałem tę okazję. Jestem zadowolony z tego co zobaczyłem, choć na pewno nie było idealnie. Pod względem fizycznym jest sporo rzeczy, które mogę poprawić, ale biorąc pod uwagę moje ograniczenia, jestem w dobrej pozycji. Wróciłem na wód po których pływałem przez wiele lat i moje doznania były naprawdę rewelacyjne. Byłem zaskoczony tym, że choć minęło tak wiele czasu, nadal miałem wyczucie samochodu podczas tego ekstremalnego testu"

Teraz tylko pytanie, co dalej?
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.