Top Ad unit 728 × 90

 

Zmiany w DRS po GP Chin


Pomimo wielu zmian w regulaminie na sezon 2017 jedna z znienawidzonych reguł nie została poprawiona. Mianowicie chodzi o sztuczne wyprzedzanie za pomocą systemu DRS. Co ciekawe FIA będzie oceniać, czy nie trzeba wprowadzić jakichś zmian, ale dopiero po Grand Prix w Chinach.

Wiemy, że wyprzedzanie będzie utrudnione w tym roku i zapewne padnie decyzja o wydłużeniu stref DRS, tak nie skróceniu, a ich wydłużeniu, dobrze czytacie. W Melbourne proste są zbyt krótkie i nie ma za dużego pola do manewru, natomiast w Chinach, FIA będzie mogła idealnie sprawdzić na jednej z najdłuższych prostych w sezonie jaki ma wpływ długość strefy na jakość wyprzedzania.

Z tego co mi wiadomo przed sezonem 2017 nikt nie sprawdził dokładnie jaki wpływ na DRS będą miały nowe przepisy. Dlatego też dopiero pierwsze wyścigi pokażą nam jak zmieni się wyprzedzanie w nowym roku i wtedy będzie można podjąć jakieś decyzje.

Trochę szkoda, że FIA chce strefy powiększać. Dojdzie do sytuacji w której będziemy mieli tylko wyprzedzanie w strefie DRS. Moim zdaniem DRS i tak pomaga się zbliżyć jadącemu dalej kierowcy, po co jeszcze bardziej ułatwiać mu manewr wyprzedzania.

Tym samym wykluczamy skorzystanie z różnych strategii w trakcie wyścigu jak ktoś za kimś utknie, a i tak pewnie będziemy oglądać wyścigi na 1 pit stop przez dużo bardziej wytrzymałe opony Pirelli.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.