Oficjalnie Massa w Williamsie, Bottas w Mercedesie, Werhlein w Sauberze

W ciągu kilku godzin wyjaśniło się kilka kwestii transferowych na przyszły sezon. Felipe Massa był na najkrótszej emeryturze w historii Formuły 1, a Valtteri Bottas wygrał na loterii. Fin zajmie miejsce Nico Rosberga w Mercedesie, a Felipe wraca do Williamsa.

Kto się tego spodziewał? Chyba wszyscy, którzy śledzą Formułę 1. Dużego zaskoczenia nie było, ale ważne, że cała sytuacja jest już potwierdzona. Teraz tylko trzeba będzie czekać na to co Bottas pokaże na torze i jak wymagającym będzie partnerem dla Lewisa Hamiltona.

Pascal Wehrlein nie zasłużył sobie jeszcze na miejsce w Mercedesie i będzie się ścigać dla Saubera.

Sezon ogórkowy można uznać za zamknięty. Fernando Alonso zostaje w McLarenie, Sebastian Vettel w Ferrari. Wielu fanów miało nadzieję, że Hamilton będzie musiał podjąć wyzwanie jednego z tej dwójki kierowców.

Bottas to dobry wybór dla Mercedesa. Moim zdaniem będzie im łatwiej Fina w pojedynku z Lewisem niż miało to miejsce w ostatnich latach z Rosbergiem. Na pewno były kierowca Williamsa jest utalentowany, ale dopiero będąc w składzie Mercedesa zobaczymy, czy jest to klasa światowa.