Red Bulle chce pieniędzy za testy opon - segregator newsów F1 12.10.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Pirelli should foot bill for Bahrain test – Horner (Crash)
Jeśli Pirelli chce testować w Bahrajnie, to powinni pokryć koszty testów. Takie jest zdanie Christiana Hornera, tymczasem dostawca opon grozi, że w przyszłym roku możemy mieć powtórkę z GP USA 2005. Pirelli twierdzi, że jak nie przetestują chociaż raz mieszanek w cieplejszych warunkach to nie są w stanie zapewnić wytrzymałości nowych opon na wszystkich Grand Prix.

W sumie to nie dziwie się, skoro wyjazd na takie testy to zależnie od zespołu koszt 300,000 do 750 tysięcy funtów

Red Bull explains Ricciardo's pace deficit at Suzuka (Motorsport)
Daniel Ricciardo korzystał w Japonii już z starego silnika i prawdopodobnie podłoga troszkę dotykała podłoża. Tak Red Bull tłumaczy, dlaczego był on na Suzuce wolniejszy od Maxa.

Rosberg rubbishes Hamilton 'meltdown' talk (Reuters)
Nico twierdzi, że Lewis wcale nie przechodzi jakiegoś trudniejszego momentu w swoim życiu i jest maksymalnie skupiony na pokonaniu Rosberga. Niemiec widział w trakcie minionego weekendu, że Lewis mocno pracował z inżynierami i na pewno nie siedział z nimi tak długo już od dawna.

Mercedes changed drivers' gloves to improve clutch handling (F1i)
Zespół Mercedesa mocno pracuje nad startami i tym jak kierowcy operują sprzęgłem. Jak do tej pory efektów zbytnio nie widać i tak są w tyle za Red Bullami i Ferrari, ale ostatnio Hamilton i Rosberg otrzymali nawet nowe rękawiczki, które miały im pomóc.

Honda's F1 engine rivals will plateau, reckons McLaren's Boullier (Autosport)
McLaren liczy na to, że przyszłoroczne przepisy pozwalające na większe modyfikacje jednostki napędowej pozwolą im szybciej dogonić konkurencję. Rywale od 2010 roku rozwijają swoje silniki, a oni od 2013. Dlatego też są 3 lata do tyłu, ale ich zdaniem inni coraz wolniej będą się rozwijać, a Honda ma jeszcze duże pole do popisu.

Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

 Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.