Top Ad unit 728 × 90

 

Jak wybrać i kupić tanie opony

Niezależnie od tego, czy opona uległa zniszczeniu, czy też po prostu się zużyła, albo nadszedł czas na zmianę ogumienia z letniego na zimowe, wybór i zakup opon to bardzo istotna sprawa dla każdego kierowcy. Wiele osób nie wie na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru nowych opon, a po zakupie często żałuje swojego lekceważącego podejścia. Spróbujemy usystematyzować najważniejsze informacje na temat tego jak wybrać i kupić tanie opony.

Podstawowe błędy przy zakupie opon
Najczęściej popełnianym błędem przy zakupie opon jest wybór złego rozmiaru. Często wynika to z faktu, że chcemy kupić tanie opony i kierujemy się przede wszystkim ceną. Źle dobrane opony mogą sprawić nam sporo kłopotów. Mało tego, mogą powodować niebezpieczne sytuacje. Fakt, że było to tanie opony, może nas w efekcie drogo kosztować. Odnalezienie rozmiaru opony jest banalnie proste, znajduje się on z boku każdej opony.

Innym błędem jest dobór niewłaściwych opon do warunków w jakich się poruszamy. Często rezygnujemy z opon zimowych na rzecz opon całorocznych. Wynika to z braku czasu i chęci do wymiany ogumienia. Często wynika to także z niewiedzy. Wielu kierowców sądzi, że opony całoroczne będą spisywać się dobrze i w śniegu i na suchej nawierzchni. Tak niestety nie jest. Opony całoroczne są pewnym kompromisem pomiędzy różnymi typami opon i nigdy nie będą sprawować się tak dobrze zimą, jak opony zimowe. Jeśli na drodze będzie dużo śniegu, mogą sobie nie poradzić. Możemy zakupić tanie opony na lato i zimę. Nie będzie to koszt dużo większy niż opon całorocznych, a na pewno będziemy bezpieczniej podróżować.

Często popełniamy jeszcze jeden błąd. Zmieniając ogumienie chcemy przede wszystkim kupić tanie opony, a  nie takie które nam odpowiadają. A jakie to opony? Takie jakie mieliśmy dotychczas. Jeżeli dobrze nam się jeździło, to przy wymianie opon powinniśmy kupić dokładnie takie same, jakich używaliśmy. Nie ma sensu eksperymentować.

Tanie opony – jak je znaleźć
Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Powinniśmy korzystać ze sklepów internetowych. W sieci znajdziemy już bardzo dużo sprzedawców ogumienia. W sklepie internetowym dostaniemy tanie opony nawet wliczając koszt przesyłki. Będą to tańsze opony niż w jakimkolwiek sklepie stacjonarnym. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy chcemy kupić tanie opony mniej znanych i popularnych marek lub opony specjalistyczne.

W internecie znajdziemy także wiele recenzji opon oraz opinii innych użytkowników, a to znacznie ułatwi nam wybór. Powinniśmy jeszcze pamiętać o tym, że tanie opony to nie koniec kosztów związanych z wymianą. Musimy doliczyć sobie koszt założenia opon u mechanika oraz koszt wyważenia kół.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.