Jak wybrać i kupić tanie opony

Niezależnie od tego, czy opona uległa zniszczeniu, czy też po prostu się zużyła, albo nadszedł czas na zmianę ogumienia z letniego na zimowe, wybór i zakup opon to bardzo istotna sprawa dla każdego kierowcy. Wiele osób nie wie na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru nowych opon, a po zakupie często żałuje swojego lekceważącego podejścia. Spróbujemy usystematyzować najważniejsze informacje na temat tego jak wybrać i kupić tanie opony.

Podstawowe błędy przy zakupie opon
Najczęściej popełnianym błędem przy zakupie opon jest wybór złego rozmiaru. Często wynika to z faktu, że chcemy kupić tanie opony i kierujemy się przede wszystkim ceną. Źle dobrane opony mogą sprawić nam sporo kłopotów. Mało tego, mogą powodować niebezpieczne sytuacje. Fakt, że było to tanie opony, może nas w efekcie drogo kosztować. Odnalezienie rozmiaru opony jest banalnie proste, znajduje się on z boku każdej opony.

Innym błędem jest dobór niewłaściwych opon do warunków w jakich się poruszamy. Często rezygnujemy z opon zimowych na rzecz opon całorocznych. Wynika to z braku czasu i chęci do wymiany ogumienia. Często wynika to także z niewiedzy. Wielu kierowców sądzi, że opony całoroczne będą spisywać się dobrze i w śniegu i na suchej nawierzchni. Tak niestety nie jest. Opony całoroczne są pewnym kompromisem pomiędzy różnymi typami opon i nigdy nie będą sprawować się tak dobrze zimą, jak opony zimowe. Jeśli na drodze będzie dużo śniegu, mogą sobie nie poradzić. Możemy zakupić tanie opony na lato i zimę. Nie będzie to koszt dużo większy niż opon całorocznych, a na pewno będziemy bezpieczniej podróżować.

Często popełniamy jeszcze jeden błąd. Zmieniając ogumienie chcemy przede wszystkim kupić tanie opony, a  nie takie które nam odpowiadają. A jakie to opony? Takie jakie mieliśmy dotychczas. Jeżeli dobrze nam się jeździło, to przy wymianie opon powinniśmy kupić dokładnie takie same, jakich używaliśmy. Nie ma sensu eksperymentować.

Tanie opony – jak je znaleźć
Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Powinniśmy korzystać ze sklepów internetowych. W sieci znajdziemy już bardzo dużo sprzedawców ogumienia. W sklepie internetowym dostaniemy tanie opony nawet wliczając koszt przesyłki. Będą to tańsze opony niż w jakimkolwiek sklepie stacjonarnym. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy chcemy kupić tanie opony mniej znanych i popularnych marek lub opony specjalistyczne.

W internecie znajdziemy także wiele recenzji opon oraz opinii innych użytkowników, a to znacznie ułatwi nam wybór. Powinniśmy jeszcze pamiętać o tym, że tanie opony to nie koniec kosztów związanych z wymianą. Musimy doliczyć sobie koszt założenia opon u mechanika oraz koszt wyważenia kół.