Hulk w Renault na 3 lata - segregator newsów F1 10.10.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Hulkenberg headed for Renault
Mówiło się o tym już od jakiegoś czasu, ale w Japonii te plotki nabrały na sile. Wiele źródeł podało, że Nico Hulkenberg od przyszłego roku będzie się ścigał dla Renault i opuszcza Force India. Zespół już doszedł do porozumienia z kierowcą, kontrakt ma być podpisany na 3 lata, a do sfinalizowania zostały jeszcze podpisy. Podobno tylko oczekują na jakieś małe poprawki w samym kontraktcie.

Pomimo obecnie słabych wyników Renault, Nico woli podpisać wieloletni kontrakt z fabrycznym zespołem, niż pozostać w Force India. Co ciekawe ma on kontrakt na przyszly sezon, ale jego obecny zespół nie będzie stał na przeszkodzie w transferze Hulka.

Raikkonen: It’s not hard to let people past... (Crash)
Wczoraj cały dzień wszyscy mówili o niebieskich flagach i swoje dołożył Kimi, który twierdzi, że rozumie tych przepuszczających, że oni też mają swoje walki, ale są okrążenie dalej i to nie jest takie trudne, żeby kogoś przepuścić.

Verstappen questioned by Whiting over Hamilton defence (Motorsport)
Wczoraj Mercedes wniósł protest dotyczące manewru obronnego Maxa na przedostatnim okrążeniu. Lewis Hamilton się jednak z tym nie zgodził i protest wycofano. Verstappen poczekał na ruch Lewisa i zareagował w ostatnim momencie. W F1 nie ma przepisów określających takie sytuacje, przykładowo w Indycar kierowca broniący pozycji nie może już jej zmienić po tym jak atakujący wykona swój ruch.

Niki Lauda: Only mechanical problems can lose Nico Rosberg the world championship now (The Telegraph)
Niki twierdzi i pewnie ma rację, że tylko w sytuacji w której Nico Rosberg miałby jakiś problem techniczny to Lewis miałby szanse na powrót na szczyt tabeli klasyfikacji kierowców.

Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

 Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.