Dlaczego Ferrari ma problemy w F1? - segregator newsów 13.10.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Ex-chief engineer sees 'climate of fear' at Ferrari (Reuters)
Były inżynier w Ferrari twierdzi, że teraz panuje tam klimat strachu. Oni już nie tworzą zespołu, tylko grupę przestraszonych ludzi. Nikt tam już nie podejmuje ryzykownych decyzji dotyczących rozwoju bolidu, ponieważ każdy boi się, że błąd skończy się wyrzuceniem z zespołu.

Żaden zespól jeszcze nie osiągnął w Formule 1 sukcesów rozwijając powolutku bolid. Przeważnie radykalne pomysły jak przykładowo Brawn GP z 2009 pozwalały wyjść komuś na szczyt. W Ferrari niestety nikt nie chce podjąć ryzyka i jeśli taka sytuacja nie będzie miała miejsca za rok, to jeszcze przez wiele lat nie wrócą na szczyt.

Mercedes reports £22.3million loss in 2015 (Autosport)
Mercedes może i jest zadowolony z sukcesów w Formule 1, ale wydają na nie coraz więcej pieniędzy. Kolejne sezony, w których jego zawodnicy zdobywają jeszcze więcej punktów oznaczają, że wypłacane są coraz wyższe premie. Takie wyścigi jak w Hiszpanii i Malezji, gdzie inny zawodnik odniósł zwycięstwo w teorii są dobre dla ich przyszłorocznego budżetu ;-)

Why did McLaren slump in Japan? (Sky)
Dlaczego McLaren był tak słaby w Japonii? Biorąc pod uwagę w miarę dobry występ w Malezji, tutaj problem wynikał z słabego docisku aerodynamicznego. Zespół ma nadzieję, że w związku z dużymi zmianami w docisku w przyszłym roku ich sytuacja mocno się poprawi.

Massa column: Why F1 drivers are struggling with starts (Motorsport)
Felipe tłumaczy w swojej kolumnie dla Motorsport.com dlaczego zawodnicy mają problemy z sprzęgłem na starcie. Otóż testują starty na wyjeździe z alei serwisowej i przed samym wyścigiem jest tam już tyle gumy, że miejsce to różni się mocno od pozycji na prostej startowej. Dlatego wielu zawodników liczy na większą przyczepność i zbyt szybko puszczają sprzęgło.

Więcej o nowych przepisach związanych z sprzęgłem przeczytacie tutaj Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

 Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.