Alonso o przewadze testujących opony - segregator newsów F1

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Fernando Alonso: Drivers testing 2017 tyres have an advantage (ESPN)
Alonso stwierdził ostatnio, że zawodnicy testujący przyszłoroczne opony mają przewagę. Do tej pory Sebastian Vettel, Kimi Raikkonen, Esteban Gutierrez, Pascal Wehrlein, Nico Rosberg i Sebastien Buemi mieli okazję sprawdzić nową konstrukcję Pirelli. Jego zdaniem taka sytuacja jest po prostu nie fair.

W 2007 i 2011 roku jak ostatnio zmieniały się opony to wszyscy testowali i teraz jego zdaniem powinno być podobnie.

Ile kosztują wyścigi F1 i Moto GP w Australii - Cyrk F1
Raport finansowy spółki zajmującej się organizacją wyścigów o GP Australii F1 oraz motocyklowego GP Australii przynosi bardzo ciekawe liczby i pokazuje bezpośrednie porównanie kosztów tych dwóch przedsięwzięć.

Ron Dennis gives McLaren 'five out of ten' (Sky)
Nowy silnik Hondy jest już sprawdzany na hamowni, na kilka miesięcy wcześniej niż tegoroczna konstrukcja, więc Ron Dennis może być zadowolony.

Max Mosley speaks out (Racecar Engineering)
Jeśli chodzi o przyszłość Formuły 1 to nie ma się czego obawiać. Jeśli producenci silników odeszliby od tego sportu to nie minąłby jeden dzień, a już podpisany byłby kontrakt z Cosworthem, który dostarczałby silniki dla wszystkich.

Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

 Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.