Top Ad unit 728 × 90

 

Webber na ulicach Londynu - segregator newsów F1 28.09.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

W Polsce nie mamy co liczyć na taki marketingowy event jaki właśnie odbył się w Londynie. Z samego rana na ulicach można było zobaczyć Marka Webbera jeżdżącego Porsche 919 Hybrid z serii WEC w całej okazałości


Side-by-side: How Sepang has changed for 2016 (F1 Fanatic)
Na torze w Malezji kierowcy jeżdżą już od 1999 roku. Jak dziś pamiętam tam pierwszy wyścig i powrót Schumachera po wypadku na Silverstone. Tymczasem mamy rok 2016 i tor przeszedł kompletną modernizację. Mamy nowy asfalt, kilka inaczej wyprofilowanych zakrętów w tym odmieniony ostatni nawrót przed prostą startową. Szczegóły znajdziecie w linku na interaktywnych grafikach

Sauber plans to take drivers with funding (Autosport)
Zespół Sauber nie może się pochwalić dobrymi wynikami w tym sezonie. Pomimo tego, że korzystają z najnowszych jednostek Ferrari to nie są w stanie punktować od czasu do czasu jak przykładowo zespół Haas. Oznacza to, że nie dostaną pieniędzy z nagród na koniec sezonu. Już teraz więc ogłosili, że szukają kierowcy, który wspomoże ich w przyszłym sezonie finansowo.

Ricciardo learning from Verstappen’s technique (F1 Fanatic)
Daniel Ricciardo jednoznacznie stwierdził, że uczy się od swoich kolegów z zespołu w Formule 1. Każdy kierowca ma inną technikę i jeśli ma się dobrych zawodników w tym samym teamie jak Vettel, czy teraz Max to można "pożyczać" od nich pewne nawyki analizując telemetrię. Dlatego tak ważne jest posiadać doświadczonych kierowców.

W różnych wywiadach Button, czy Webber twierdzili, że na początku kariery kompletnie nie potrafili zmieniać ustawień w bolidzie. Opierali się tylko na swoich kolegach z zespołu, albo na zaleceniach zespołu. Wydawałoby się, że powinni znać takie podstawy skoro dostali się do Formuły 1.

F1 telemetry: The data race (F1i)
Na każdym okrążeniu bolid Formuły 1 zbiera 35mb danych z telemetrii. Oznacza to, że na koniec weekendu każdy zespół ma 30gb danych do analizy. W przykładowo GP2 mamy 40% mniej czujników i tym samym dużo mniej danych.

W niektórych bolidach mamy nawet 4 termowizyjne kamery skierowane na opony, które cały czas monitorują ich temperatury i zużycie.

Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.