Segregator newsów F1 - 7.9.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Imola taking legal action over Italian GP (Autosport)
Monza wygrała z Imolą walkę o GP Włoch na kolejne lata, ale tor niegdyś goszczący GP San Marino tak łatwo nie chce oddać pola walki i podaje swoich przeciwników do sądu. Automobilklub z Włoch rządowe pieniądze przeznaczył tylko na wsparcie wyścigu w obecnej lokalizacji i taki monopol się Imoli nie podoba.

Jestem ciekaw jak sąd rozpatrzy ich podanie, znając życie pieniędzy i tak tam nie ma tyle, żeby oba tory dostały po równo i zorganizowały dwa wyścigi, już pomijając nawet to, że nie ma na nie miejsca w kalendarzu.

Przyszłość Sebastiana Vettela (CyrkF1)
Trzeba powoli zacząć się zastanawiać nad przyszłością Sebastiana Vettela w Formule 1. Niemiecki kierowca w najbliższym czasie jest skazany na jazdę w Ferrari. Ale jeśli przyszłoroczny bolid zawiedzie jego oczekiwania, to skutki mogą być bardzo ciekawe.

The F1 money machine – where does all the cash come from? (The Guardian)
Formuła 1 to maszyna do robienia pieniędzy. CVC czyli obecny właściciel po prostu doił tą maszynę w każdym możliwym elemencie, co oczywiście było mocno krytykowane. Jest duża nadzieja, że nowy właściciel, który jest bardziej związany z mediami lepiej wykorzysta markę i będzie starał się ją budować, a nie tylko wyciskać ją do cna.

Mercedes hopes to break F1's unwritten rule in 2017 (ESPN)
Wszyscy wiemy kto dominuje w Formule 1 i część na pewno chce. żeby ta dominacja się skończyła. Panuje tutaj taka niepisana reguła, że jak zmieniają się mocno przepisy to jest nowy lider. Przykładowo po 2009 Red Bull, po 2014 Mercedes.

Niemiecki zespół zapowiada jednak, że oni nadal chcą być najlepsi i w 2017 roku będą tak samo mocni jak obecnie.

Mercedes wyjaśnia, dlaczego ich strategia na 1 pit stop była najszybsza we Włoszech


Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.