Segregator newsów F1 - 5.9.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

F1 takeover speculation could spell end of road for Bernie Ecclestone (Guardian)
Zmiana właściciela Formuły 1 może oznaczać koniec Berniego Ecclestona. Nowy szef może już przejąć władzę w trakcie Grand Prix Singapuru. Tak wczoraj stwierdził Eddie Jordan. Moim zdaniem jest to bardzo dobra wiadomość, że amerykańska firma chce przejąć F1.

Jeszcze nie wiadomo jaką rolę będzie pełnił Bernie przy nowej władzy, mam nadzieję, że tylko błazna.

Stroll on pole for Williams race seat in 2017 (Motorsport.com)
Kierowca z Kanady Lance Strool jest pierwszym w kolejce na miejsce Felipe Massy w Williamsie. Jeszcze nie ma super licencji, ale powinien zdobyć wystarczającą ilość punktów w tym sezonie, żeby spełnić wymagania i dodatkowo skończy 18 lat pod koniec października

Drugą opcją dla niego jest Force India, taka sytuacja będzie miała miejsce, gdy to Sergio Perez trafi do zespołu Franka Williamsa.

Monza w przyszłym roku może będzie miała jeszcze dłuższą prostą
Monza ostatnio podpisała kontrakt na organizację Grand Prix F1 przez kolejne trzy lata. Już w przyszłym roku tor może mieć nową szybszą konfigurację.

Pressure got to Gutierrez in Italian GP, says Haas F1 boss Steiner
Esteban w końcu dobrze się zakwalifikował, awansował do Q3, a po starcie spadł na sam koniec stawki. Szef zespołu Haas twierdzi, że po prostu nie wytrzymał presji, żeby w końcu dobry wynik osiągnąć.

Red Bull's Helmut Marko denies Gasly will replace Kvyat in F1
Helmut Marko zaprzeczy, że Danił Kvyat ma zostać już zastąpiony w Singapurze przez lidera GP2, Pierra Gasly. Co ciekawe dodał, że musi sam sprawdzić skąd się wzięła ta historia i ma nadzieję, że sam Gasly nie jest taki głupi, żeby takie komentarze rzucać.

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.