Segregator newsów F1 - 1.9.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Monza to keep Formula One race - government officials (Reuters)
Wyścig we Włoszech nadal będzie odbywał się na Monzie. Już za kilka dni będzie podpisany nowy kontrakt.

Pirelli demands logic from drivers (Autosport)
Dostawca opon tłumaczy się z wysokich ciśnień jakie były wymagane w Spa. Okazuje się, że wszystko wynika z przeciążeń jakie pojawiły się w trakcie przejazdu Eau Rouge. Pirelli twierdzi, że przy tak małej ilości testów nowych opon nie jest po prostu w stanie lepiej się przygotować do takich wyścigów.

Claire Williams discusses 2017, gender equality in F1 and running her father's team (ESPN)
Claire opowiada o tym jak w 2013 roku podjęli decyzję o tym, że nie chcą już korzystać z usług kierowców którzy im płacą za starty. Oczywiście z finansowego punktu widzenia był to na początku dobry krok, teraz to wyniki same spłacają zawodników.

F1 teams could block Pirelli's planned construction change (Motorsport)
Zespoły mogą zablokować wprowadzenie opon które były sprawdzane w 1 treningu przed GP Belgii. Pirelli testuje nową konstrukcję, która ma być wzmocniona i bardziej odporna na przecięcia. Szefowie zespołów są jednak przeciwnie wprowadzeniu nowych konstrukcji w trakcie sezonu, co może zmienić kolejność w stawce.

Mark Webber i Fernando Alonso opowiadają o swoich początkach w F1Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.