Schumacher nie może chodzić - segregator newsów F1 20.09.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Michael Schumacher’s lawyer denies magazine’s claims: ‘He cannot walk’ (The Guardian)
Złe wiadomości od adwokata Michaela Schumachera. W zeszłym roku kilka gazet podało, że Niemiec już może chodzić. Rodzina Michaela oskarżyła je i w trakcie procesu adwokat potwierdził, że ten nie może chodzić, a nawet stać z pomocą terapeuty.

Mogą być dwa powody rozpoczęcia takiego procesu sądowego. Jeden to próba sprawienia, że paparazzi nie będą ich tak nachodzić, a druga to po prostu pieniądze, których na drogą rehabilitacje może być coraz mniej.

Najmniejsza frekwencja w historii w Singapurze (Cyrk F1)
Weekend z Formułą 1 w ramach GP Singapuru 2016 zanotował najsłabszą frekwencję w dziewięcioletniej historii tego nocnego wyścigu.

Organizatorzy GP Singapuru zwykle ekspresowo podawali frekwencję na Formule 1, jeszcze w dzień wyścigu w długiej informacji prasowej. Tym razem było inaczej, co już zrodziło pewne podejrzenia. Jak się okazało słuszne.

Ferrari's team principal 'spends hours in police custody after discarding cigarette on Singapore street' (The Telegraph)
Arrivabene spędził kilka godzin w celi i musiał zapłacić karę po tym jak wyrzucił niedopałek papierosa na ulicach Singapuru.

RBR denied permission to fix Verstappen clutch (Autosport)
Red Bull w sobotę chciał wymienić sprzęgło w bolidzie Verstappena, ponieważ nie spisywało się dobrze przy wyższych obrotach. FIA uznała, że to nie jest duży problem i nie pozwoliła na wymianę. Dlatego Max tak słabo wystartował do niedzielnego Grand Prix.

Wolff relieved Hamilton 'Plan B' didn’t cost Rosberg win (Crash)
Szef zespołu Mercedes ucieszył się, że plan B dla Lewisa nie sprawił, że Nico Rosberg straciłby wygraną w wyścigu. Po tym jak Hamilton zjechał po nowe opony, zrobiła tak cała czołówka poza Nico. Ten w szybkim tempie tracił prowadzenie i kto wie co by się stało, gdyby wyścig był o 2 okrążenia dłuższy.

Mercedes drivers didn't have brake problems in Singapore (Motorsport)
Bolidy Mercedesa podobno wcale nie miały problemów z hamulcami w Singapurze, ale zespół musiał trzymać kierowców pod kontrolą, ponieważ mogło dojść do awarii, gdyby próbowali caly czas jechać na 100%...

Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

 Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.