Lance Stroll już przygotowuje się do sezonu 2017 - segregator newsów F1 21.09.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Notebook from a lounge in Dubai (JoeBlogsF1)
Wiecie jak Williams zarobił w tym roku? Lance Stroll zapłacił 20 milionów za przygotowanie do przyszłorocznych startów w Williamsie. Do końca roku ma jeździć na torach całego świata w bolidzie Williamsa z 2014 roku. Już widziano go na Węgrzech, w tym tygodniu ma jeździć w Austrii. Kolejne miejsca to Brazylia, Abu Zabi, Bahrain, Malezja i Suzuka. Europejskie lokalizacje z pewnością są mu lepiej znane.

Na każdym z tych torów bolid ustawia mu Gary Paffet, a przed końcem roku nowy kierowca Williamsa ma mieć przejechane aż 8000 mil i posiadać już superlicencję.

W przyszłym roku Williams może oczekiwać kolejnej wpłaty i na dodatek będą mieli młodego zawodnika już z niemałym doświadczeniem za kółkiem.

Hamilton expects more braking problems in 2017 (F1 Fanatic)
Lewis spodziewa się, że nowe cięższe bolidy będą sprawiały jeszcze większe problemy hamulcom niż w tym roku. 20 kilogramów więcej to może być duży problem, ale moim zdaniem nie ma co obawiać się na zapas. Jesteśmy po GP Singapuru, które zawsze jest ciężkie dla hamulców i takie mogą być wrażenia Hamiltona, jak będzie za rok?

Dużo większy docisk sprawi, że zawodnicy już nie będą tacy szybcy na prostych. Ich prędkość zwiększy się natomiast w zakrętach. Oznacza to, że różnica między maksymalną prędkością, a tą która jest potrzebna do pokonania zakrętu będzie mniejsza, a tym samym długość hamowania krótsza. Hamulcom pomoże też docisk, który będzie wytwarzał opór i sam hamował bolid. Jak to będzie faktycznie wyglądało dopiero czas pokaże.

No pattern to changing title fortunes - Hamilton (Motorsport)
Lewis nie ma pojęcia kiedy odmieni się los i podobnie jak po kilku pierwszych wyścigach tego sezonu to on w końcu zacznie wygrywać. Moim zdaniem wcale nie jest w takiej słabej formie, we Włoszech gdyby nie start to pewnie by wygrał, a w kwalifikacjach rozniósł Nico.

Problemem może być Singapur, gdzie nastąpiło odwrócenie ról, ciekawe jak psychicznie poradzi sobie z taką sytuacją. W tym sezonie pokazywał, że już nie ma takich problemów jak na początku kariery, ale widać, że zbliżają się ostatnie wyścigi, a presja rośnie.

Szafnauer: Perez penalty harsh in light of Rosberg precedent (F1i)
Force India jest niezadowolone z kary cofnięcia o 5 pozycji na starcie dla Sergio Pereza. Udowodnili telemetrią, że ich kierowca zwolnił na podwójnych żółtych mocniej niż Nico Rosberg na Węgrzech, a tam Niemiec kary nie otrzymał...

Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

 Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.