Top Ad unit 728 × 90

 

Lance Stroll już przygotowuje się do sezonu 2017 - segregator newsów F1 21.09.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Notebook from a lounge in Dubai (JoeBlogsF1)
Wiecie jak Williams zarobił w tym roku? Lance Stroll zapłacił 20 milionów za przygotowanie do przyszłorocznych startów w Williamsie. Do końca roku ma jeździć na torach całego świata w bolidzie Williamsa z 2014 roku. Już widziano go na Węgrzech, w tym tygodniu ma jeździć w Austrii. Kolejne miejsca to Brazylia, Abu Zabi, Bahrain, Malezja i Suzuka. Europejskie lokalizacje z pewnością są mu lepiej znane.

Na każdym z tych torów bolid ustawia mu Gary Paffet, a przed końcem roku nowy kierowca Williamsa ma mieć przejechane aż 8000 mil i posiadać już superlicencję.

W przyszłym roku Williams może oczekiwać kolejnej wpłaty i na dodatek będą mieli młodego zawodnika już z niemałym doświadczeniem za kółkiem.

Hamilton expects more braking problems in 2017 (F1 Fanatic)
Lewis spodziewa się, że nowe cięższe bolidy będą sprawiały jeszcze większe problemy hamulcom niż w tym roku. 20 kilogramów więcej to może być duży problem, ale moim zdaniem nie ma co obawiać się na zapas. Jesteśmy po GP Singapuru, które zawsze jest ciężkie dla hamulców i takie mogą być wrażenia Hamiltona, jak będzie za rok?

Dużo większy docisk sprawi, że zawodnicy już nie będą tacy szybcy na prostych. Ich prędkość zwiększy się natomiast w zakrętach. Oznacza to, że różnica między maksymalną prędkością, a tą która jest potrzebna do pokonania zakrętu będzie mniejsza, a tym samym długość hamowania krótsza. Hamulcom pomoże też docisk, który będzie wytwarzał opór i sam hamował bolid. Jak to będzie faktycznie wyglądało dopiero czas pokaże.

No pattern to changing title fortunes - Hamilton (Motorsport)
Lewis nie ma pojęcia kiedy odmieni się los i podobnie jak po kilku pierwszych wyścigach tego sezonu to on w końcu zacznie wygrywać. Moim zdaniem wcale nie jest w takiej słabej formie, we Włoszech gdyby nie start to pewnie by wygrał, a w kwalifikacjach rozniósł Nico.

Problemem może być Singapur, gdzie nastąpiło odwrócenie ról, ciekawe jak psychicznie poradzi sobie z taką sytuacją. W tym sezonie pokazywał, że już nie ma takich problemów jak na początku kariery, ale widać, że zbliżają się ostatnie wyścigi, a presja rośnie.

Szafnauer: Perez penalty harsh in light of Rosberg precedent (F1i)
Force India jest niezadowolone z kary cofnięcia o 5 pozycji na starcie dla Sergio Pereza. Udowodnili telemetrią, że ich kierowca zwolnił na podwójnych żółtych mocniej niż Nico Rosberg na Węgrzech, a tam Niemiec kary nie otrzymał...

Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

 Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.