Button może zmienić serie - Segregator newsów 15.09.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Button could race in Japan next year (Reuters)
Reuters donosi, że Jenson Button chce w przyszłym roku spędzić trochę czasu z przyjaciółmi i rodziną. Kocha triatlon i chciałby też ścigać się w Rallycrossie lub serii Super GT w Japonii. Tym samym poszedłby w ślady swojego ojca.

FIA safety boss gives Kyalami Grand Prix circuit high praises (Wheels 24)
Formuła 1 może zmierza w kierunku Afryki. Charlie Whiting był zachwycony wizytą na torze Kyalami po jego ostatniej odnowie. Brakuje jeszcze odpowiedniej licencji i oczywiście wsparcia finansowego, ale kto wie, czy po wielu latach bolidy nie wrócą do RPA.

Ecclestone will 'walk away' if new owners interfere - Mosley (BBC)
Jeśli nowy właściciel Formuły 1 będzie zbyt aktywny to na pewno wejdzie w konflikt z Bernie Ecclestonem, a ten może wtedy odejść. Tak twierdzi Max Mosley i mam nadzieję, że jego słowa się spełnią.

What's behind Mercedes suspension controversy (Motorsport)
Inne zespoły oskarżają Mercedesy o korzystanie z nieprzepisowego rozwiązania w konstrukcji zawieszenia. Zamiast korzystać z sprężyn, to ci mają hydrauliczne rozwiązanie, które przypomina rok wcześniej zakazany FRIC. Tylko tym razem przednie zawieszenie nie jest połączone z tylnym, tylko lewe z prawym.

Rozwiązanie to pozwala na ustabilizowanie bolidu gdy ten pokonuje zakręty i tarki. Dzięki czemu nie tylko prędkość w zakręcie może być większa, ale też mniejsze zużycie opon.

System ten może zostać zakazany przez FIA lub też inne zespoły mogą również zacząć z niego korzystać. Obstawiam jednak, że w 2017 już go na torze nie zobaczymy.

Alex Zanardi wins Paralympic gold on eve of 15-year anniversary of crash (NBC)
Były kierowca Formuły 1, który stracił nogi w wypadku ponad 15 lat temu w serii Indycar, po raz trzeci zdobł złoty medal na paraolimpiadzie.

Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

 Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.