Top Ad unit 728 × 90

 

Button może zmienić serie - Segregator newsów 15.09.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Button could race in Japan next year (Reuters)
Reuters donosi, że Jenson Button chce w przyszłym roku spędzić trochę czasu z przyjaciółmi i rodziną. Kocha triatlon i chciałby też ścigać się w Rallycrossie lub serii Super GT w Japonii. Tym samym poszedłby w ślady swojego ojca.

FIA safety boss gives Kyalami Grand Prix circuit high praises (Wheels 24)
Formuła 1 może zmierza w kierunku Afryki. Charlie Whiting był zachwycony wizytą na torze Kyalami po jego ostatniej odnowie. Brakuje jeszcze odpowiedniej licencji i oczywiście wsparcia finansowego, ale kto wie, czy po wielu latach bolidy nie wrócą do RPA.

Ecclestone will 'walk away' if new owners interfere - Mosley (BBC)
Jeśli nowy właściciel Formuły 1 będzie zbyt aktywny to na pewno wejdzie w konflikt z Bernie Ecclestonem, a ten może wtedy odejść. Tak twierdzi Max Mosley i mam nadzieję, że jego słowa się spełnią.

What's behind Mercedes suspension controversy (Motorsport)
Inne zespoły oskarżają Mercedesy o korzystanie z nieprzepisowego rozwiązania w konstrukcji zawieszenia. Zamiast korzystać z sprężyn, to ci mają hydrauliczne rozwiązanie, które przypomina rok wcześniej zakazany FRIC. Tylko tym razem przednie zawieszenie nie jest połączone z tylnym, tylko lewe z prawym.

Rozwiązanie to pozwala na ustabilizowanie bolidu gdy ten pokonuje zakręty i tarki. Dzięki czemu nie tylko prędkość w zakręcie może być większa, ale też mniejsze zużycie opon.

System ten może zostać zakazany przez FIA lub też inne zespoły mogą również zacząć z niego korzystać. Obstawiam jednak, że w 2017 już go na torze nie zobaczymy.

Alex Zanardi wins Paralympic gold on eve of 15-year anniversary of crash (NBC)
Były kierowca Formuły 1, który stracił nogi w wypadku ponad 15 lat temu w serii Indycar, po raz trzeci zdobł złoty medal na paraolimpiadzie.

Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

 Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.