10 lat temu Lewis rozpoczął pierwsze testy w F1 - segregator newsów 22.09.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Lewis Hamilton's first full F1 test: 10 years on from his big breakthrough
Dziesięć lat temu McLaren po raz pierwszy zabrał Lewisa Hamiltona na testy F1. W trakcie trzy dniowego sprawdzianu pokonał on ich podstawowego kierowcę Pedro de la Rosę i tym samym zapewnił sobie kontrakt na sezon 2007.

Trzeba pamiętać, że w tamtych czasach przygotowania do sezonu wyglądały kompletnie inaczej. Testów było dużo więcej, możliwości sprawdzenia kierowcy i bolidu to była kwestia czasu, a nie tylko pieniędzy jak to ma miejsce teraz.

McLaren denies it is in talks with Apple about investment deal
Wczoraj świat obiegła informacja jakoby Apple było zainteresowane zainwestowaniem pieniędzy w producenta samochodów. Dokładnie chodziło im o McLarena i miała to być ich strategiczna inwestycja związana z samo jeżdżącym samochodem, odpowiedz na odpowiednik z Google.

Rozmowy podobno rozpoczęły się już miesiące temu, ale zapytani o to przedstawiciele McLaren Technology Group zaprzeczyli.

Honda eyes Malaysia upgrade to avoid Japanese Grand Prix penalty (ESPN)
Jak już jesteśmy przy McLarenie to planuje on wprowadzić nowe jednostki napędowe dla swoich kierowców w Malezji. Tylko po to, żeby już tutaj otrzymać kary i cofnięcie o kilka pozycji na starcie, a później startować z wyższych miejsc w Japonii.

Czego się nie robi dla własnego kraju.

Formula 1 begins Ultra High Definition trials (Motorsport)
F1 w rozdzielczości 4K? W Singapurze po raz pierwszy testowano nowe kamery i obraz z toru nagrywany był w wyższej niż zwykle rozdzielczości. Lepsza jakość ma być dostępna już na każdym Grand Prix od przyszłego sezonu.
Oczywiście nie mówimy tutaj o Polsce. Jeśli stacja Eleven w przyszłym roku będzie pokazywać Formułę 1 to prawdopodobnie za wyższą jakość musiałaby dodatkowo płacić. Nie wspominając już o tym, że technicznie nie możliwe jest pokazywanie na ich kanale jakości 4K. Musiałby być oddzielny kanał lub też taka jakość była by zapewniona tylko w transmisjach online.

Autobiografia Marka Webbera w Polsce - odbierz zniżkę F1 Fan Klub


Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.