Top Ad unit 728 × 90

 

Zapowiedź GP Belgii 2016

W końcu w najbliższy weekend pierwszy wyścig po letniej przerwie. Formuła 1 wraca do akcji na belgijskim torze w Spa-Fancorchamps. Czego możemy się spodziewać?

Po pierwsze wiadomo, że dwa zespoły, a konkretnie Mercedes i Force India przeprowadzą testy systemu ochrony głowy. Co ciekawe podobno jednym z powodów dla których zrezygnowano z wprowadzenia tego systemu już w przyszłym roku jest widoczność czerwonych świateł na prostej startowej. Zawodnicy nie mogliby podnieść wzroku do góry i nie widzieliby kiedy wyścig startuje...

Do Belgii przywiezione zostaną też 3 mocniejsze jednostki napędowe. Ewidentnie kończy się wakacyjny nastrój i wracamy do ścigania. Mercedes, Ferrari i Honda wykorzystają w ten weekend kolejne tokeny. Ci pierwsi mają do wykorzystania aż jedenaście tokenów, ci drudzy na pewno skorzystają z ostatnich trzech, a Japończycy prawdopodobnie z dziesięciu. Tylko Renault nie planuje żadnych ulepszeń.

Jeśli Mercedes będzie chciał faktycznie skorzystać z nowej jednostki to automatycznie Lewis Hamilton otrzyma karę cofnięcia o 10 lub 15 pozycji na starcie do niedzielnego Grand Prix.

Od zawodników oczekujemy przede wszystkim naładowanych akumulatorów i ostrej walki o punkty. Szczególnie w końcu stawki gdzie Sauber przywiózł nowy krótszy nos i będzie chciał wyprzedzić Manora w klasyfikacji konstruktorów. Renault miało zamontować nową pokrywę silnika, która jest niższa i dzięki której tył jest smuklejszy. Cierpi na tym jednak chłodzenie i prawdopodobnie jeśli w Belgii będzie gorąco to z niej nie skorzystają.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.