Segregator newsów F1 - 26.8.2016

Zdjęcie dnia: Dzisiejszy poranek w Spa.

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Dwie nowe jednostki w trakcie tego weekendu dla Hamiltona. Już dziś w jego bolidzie pojawi się szósta turbosprężarką oraz szósty zestaw odzyskiwania energii cieplnej. To oznacza 15 pozycji do tyłu na starcie, a w sobotę z rana otrzyma jeszcze jedną, kolejne 15 pozycji. Dzięki czemu będzie z tych dwóch silników mógł korzystać do końca sezonu.

Ciekawi mnie tylko jedno, czy wiedząc o tym, że startuje z końca stawki nie popełni w treningach jakiegoś błędu, dzięki któremu otrzyma 3 reprymendę w tym sezonie i cofnięcie o 10 pozycji, które zupełnie nic nie zmieni, a będzie miał potem czyste konto.

'Schumacher would cheat to win' – Lauda (BBC)
Lauda opowiada o tym jak Michael Schumacher czasami oszukiwał, ale nie odbiera tego negatywnie. On walczył na śmierć i życie, inaczej nie mógłby wygrywać.

Button: Awesome 2017 cars will scare drivers (Autosport)
Wczoraj pisałem o tym, że Hamilton i Alonso nie do końca są przekonani do przyszłorocznych zmian, Button wręcz przeciwnie. Nie może doczekać się nowych opon i szerszych konstrukcji.

Back down to business (F1)
Bardzo fajny wywiad z Lewisem. Opowiada o swoim podejściu do Formuły 1, na przykład: "Pamiętam jak mój tata przyszedł do pokoju po podpisaniu kontraktu z McLarenem, to jaki chcesz procent ustalić dla mnie procent i odpowiedziałem, o czym ty mówisz, ja chcę po prostu się ścigać."

Kierowcy Ferrari o dziwo potrafią ładnie zapakować prezent. Kimi jak to Kimi, a Sebastian jak to Sebastian ;-)Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.