Segregator newsów F1 - 23.8.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Young drivers can thrive in 2017 cars - Sainz (Autosport)
W przyszłym roku, patrząc na to jakie prędkości mają osiągać bolidy w zakrętach można z łatwością stwierdzić, że kierowca będzie znowu ograniczał bolid. Tak jak to miało miejsce w sezonach 2004-2005.

Zdecydowanie sezon 2017 może być rokiem siłowni dla kierowców. To Michael Schumacher jako jeden z pierwszych rozpoczął trend bycia fit w Formule 1 ponad 20 lat temu. Jeśli dawało mu to kilka sekund na dystansie całego męczącego wyścigu w porównaniu do rywali to mogła to być różnica decydująca o wygranych. Za rok będzie podobnie.
Red Bull prepared for tricky Verstappen/Ricciardo relationship (Motorsport)
Wszyscy mówią o trudnej relacji Hamilton/Rosberg w Mercedesie. Tymczasem to Red Bull przygotowuje się na podobne zmagania z swoją dwójką kierowców. Max i Daniel to mocne osobowości, już po GP Hiszpanii i Monaco było widać, że Australijczyk nie chce zostać kolejnym Markiem Webberem, który tylko ma pomagać swojemu koledze z zespołu.

Jenson Button and Jolyon Palmer to learn their fate in September (The Telegraph)
Button jest chyba najmocniej rozchwytywanym kierowcą na przyszły sezon. Podobno chce go Williams, podobno chce go Renault. Już w przyszłym miesiącu możemy dowiedzieć się jakie są plany tego drugiego zespołu, jeśli chodzi o przyszłoroczny skład.

Jolyon Palmer dowiedział się od szefa zespołu, że decyzja zostanie podjęta już niedługo.

Wczorajszy wypadek z serii Indycar może mieć wpływ na przyszłość systemu ochrony głowy w Formule 1
Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.