Top Ad unit 728 × 90

 

Jak Hamilton dojechał na 3 pozycji wyprzedzając 4 kierowców na torze?


Lewis Hamilton do wyścigu w Belgii startował z 21 pozycji. Wydawałoby się, że Brytyjczyk pojechał niesamowity wyścig i wiele razy musiał wyprzedzać rywali, jak było naprawdę?

Kierowca Mercedesa był na piątej pozycji po tym jak wyścig był przerwany. Oznacz to, że przedarł się przez stawkę w zaledwie kilkanaście okrążeń. Lewis był na dodatek za Fernando Alonso, który do wyścigu wystartował z 22 miejsca.

Hamilton do tego momentu, tak naprawdę wykonał tylko dwa manewry wyprzedzania.

Do wyścigu wystartował na najtwardszej z dostępnych mieszanek, żeby w razie wyjazdu na tor samochodu bezpieczeństwa mieć duży wybór.

Najpierw zyskał jedną pozycję na startującym z pit lane Marcusie Ericssonie. Później mocno zwolnił omijając akcję w pierwszym zakręcie i w tym momencie wyprzedził go Alonso.

Lewis znalazł się przed Vettelem (20), którego obróciło i wolno jadącym Raikkonenem (19). Po kolizji Wehrlein/Button awansował na 17 miejsce.

W międzyczasie Verstappen i Nasr zjechali do boksów. Więc na koniec pierwszego okrążenia Hamilton był już na 15 pozycji, a nie wyprzedził jeszcze żadnego kierowcy, który jechał normalnym tempem i nie brał udziału w jakimś wypadku.

Później miał dużo szczęścia jak eksplodowała opona Sainza, gdy jechał tuż za nim na 2 okrążeniu (14). Na tym samym kółku wyprzedził Kvyata (13). Po przejechaniu obok alei serwisowej był już na 12 miejscu ponieważ w boksach był Felipe Massa.

Na czwartym okrążeniu wyprzedził Ocona (11). Chwilę później zabierał się za Alonso, w zasadzie był już nawet przed nim, ale na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa i oddał pozycję, nie ryzykując żadnej kary.

Wypadek Magnussena pozwolił mu na awans na 10 miejsce. Później w trakcie neutralizacji do boksów zjechali Perez, Grosjean i Palmer na szóstym, a Bottas i Gutierrez siódmym okrążeniu.

W tym momencie był już piąty. Zespół już wtedy wiedział, że Lewis trochę stracił na starcie na twardszej mieszance. Później musiał skorzystać z opon miękkich dlatego zjeżdżał do boksów aż 2 razy.

Po restarcie Lewis wyprzedził jeszcze tylko Fernando Alonso na 12 okrążeniu i Nico Hulkenberga na 18. Można powiedzieć, że miał bardzo dużo szczęścia, ale właśnie przez jego brak na początku sezonu teraz znalazł się w takiej sytuacji.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.