Top Ad unit 728 × 90

 

Ciekawy wybór opon na GP Belgii

Pirelli ogłosiło wybór opon na Grand Prix Belgii. Kierowcy tym razem do tematu podeszli z bardzo dużą różnorodnością i to chyba jest najfajniejsze w tym przepisie. O ile w poprzednich latach Lewis Hamilton i Nico Rosberg prawie zawsze korzystali z takiej samej strategii, to w takiej sytuacji zespół nie może ustawiać ich w ten sam sposób na wyścig.

Na grafice poniżej możecie zobaczyć, że Lewis jako jedyny wziął aż 6 mieszanek miękkich, a tylko cztery super miękkie. Żaden inny kierowca nie ma takich mieszanek. Różnorodność między trzema topowymi zespołami jest aż zadziwiająca. Wniosek jest jeden, każdy bolid tych zespołów kompletnie inaczej pracuje z mieszankami.

Mercedesy postawiły na miękką mieszankę, Ferrari na super miękką, a Red Bull ma znowu mniej miękkich, a więcej super miękkich i pośrednich. Zapowiada się ciekawy wyścig pod względem strategii, ale to jeszcze dużo czasu nam zostało

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.