Trailer gry F1 2016

Nastał ten czas w roku, kiedy to możemy spodziewać się kolejnej odsłony gry związanej z Formułą 1 od Codemasters. Do tej pory nie znaliśmy wielu szczegółów, ale część z nich pokazuje nowy trailer. Po pierwsze wraca tryb kariery w którym nasze wyniki będą decydować o zainteresowaniu poszczególnych zespołów.

Po za tym będziemy mogli zobaczyć takie nowości jak 22 osobowy tryb multiplayer, manualne starty, okrążenia formujące, samochód bezpieczeństwa i jego wirtualna odmiana VSC.

Nie wiem tylko, czy nie będzie trzeba po premierze czekać na aktualizację, która poprawi problem z skręcaniem w prawo, jeśli wybierzemy Nico Rosberga, albo Sebastiana Vettela za swojego kierowcę ;-)Z informacji prasowej: "Twórcy F1 2016 zadbali o to, by gra wiernie oddawała realia Formuły 1" - zapewnia w komunikacie prasowym polski wydawca produkcji Codemasters, firma Techland. "Przed startem wyścigu gracz weźmie udział w okrążeniu testowym, służącym rozgrzewce opon. Podczas wjeżdżania do pit stopu będzie musiał pilnować odpowiedniej prędkości, by uniknąć kary, a na torach pojawi się samochód bezpieczeństwa. Poprawione zostaną fizyka bolidów oraz stopień ich uszkodzeń, przemodelowano też krawężniki ogradzające tor - zwane w wyścigowym slangu tarkami - tak, by bolidy możliwie najwierniej reagowały na kontakt z nimi. Detale sprawią, że poziom realizmu w F1 2016 zadowoli nawet najbardziej zagorzałych sympatyków tego sportu" - dodaje Techland.