Top Ad unit 728 × 90

 

Nie będzie HALO w 2017 roku

Grupa strategiczna zadecydowała, wdrożenie systemu HALO zostało opóźnione. Najwcześniej "zamknięty" kokpit pojawi się w bolidach w sezonie 2018.

Na spotkaniu stwierdzono, że dotychczasowe rozwiązanie nie jest wystarczająco sprawdzone, czy też dojrzałe by wprowadzać je już w przyszłym roku.

Uzgodniono też, że jak powróci to będzie to po prostu system ochrony głowy, a nie HALO.

Ecclestone po spotkaniu powiedział, że nadal z Red Bullem będą pracować nad ich rozwiązaniem, które wizualnie dużo lepiej się prezentowało. Bernie zaznaczył, że inne serie też powinny uczestniczyć w dyskusji na temat ochrony kierowcy.

Ferrari i Red Bull na torze testowały dwa rozwiązania, kierowcy mieli na ten temat różne opinie. Większości się nie podobały wizualnie, ale wiedzieli, że w przypadku określonych wypadków ten system mógł im uratować życie.

Moim zdaniem to dobra decyzja, chociaż z bardzo dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że jeśli zdarzyłby się tragiczny wypadek to wszyscy będą winić FIA i to, że HALO zostało opóźnione.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.