Top Ad unit 728 × 90

 

Marne szanse na powrót Formuły 1 do San Marino

W ostatnich latach wiele mówiło się o tym, że Monza może stracić swoje Grand Prix Włoch na rzecz wyścigu na torze Imola w San Marino. Teraz okazuje się, że szanse na taką zmianę są bardzo nikłe, nawet pomimo tego, że kontrakt Monzy na organizację wyścigu wygasa z końcem tego roku, a nie zostały jeszcze uzgodnione nowe warunki z Bernie Ecclestonem.

Dlaczego Imola nie ma szans? Wynika to z włoskiego prawa, tak przynajmniej twierdzi prezes włoskiego Automobilklubu.

Ostatnio bolidy na Imoli ścigały się 10 lat temu, a Grand Prix Włoch odbyła się w sezonie 1980. We włoskim budżecie jest zapis, który mówi, że Grand Prix odbywa się konkretnie na Monzie. Taki zapis widnieje w jednej z ustaw budżetu, który został zatwierdzony na początku roku. Tym samym wyklucza on dofinansowanie wyścigu w innej lokalizacji.

Oznacza to, że władze toru Imoli sami musieliby uzbierać budżet na organizację wyścigu, a na to są bardzo małe szanse.

Monza tymczasem przygotowuje się do zmian, zniknąć ma pierwsza szykana Rettifilio, kierowcy mają ominąć Curva Grande. Szczegóły zmian znajdziecie na grafice tutaj
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.