Top Ad unit 728 × 90

 

Formuła 1 straciła 1/3 widzów od sezonu 2008

Dwa temu oglądalność Formuły 1 spadła o 25 milionów, w tym roku spadek wygląda podobnie. Mamy tylko 400 milionów widzów, jest to idealna ilustracja spadającej popularności. Nowe wyniki pokazują, że od 2008 roku aż o 200 milionów osób mniej ogląda wyścigi.

Liczone są tylko oficjalne źródła przekazu, a to oznacza, że wszyscy oglądający nielegalne streamy w internecie nie są liczeni. Wynika to głównie z przejścia na płatne telewizje. W Polsce już kolejny sezon wyścigi nie są transmitowane w otwartym kanale, Polsat z powodu niskiej oglądalności zrezygnował z transmisji.

W Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach również powoli Formuła 1 staje się sportem premium, niedostępnym dla zwykłego "niedzielnego" widza.

Bernie Ecclestone twierdzi, że dla niego ten spadek nie jest odczuwalny. Po prostu młodsi fani nie oglądają, a oni przecież i tak nie kupują usług, czy rzeczy oferowanych przez sponsorów. Oczywiście szef F1 nie bierze pod uwagę tego, że te dzieci, które teraz kompletnie są niezainteresowane tym sportem, później już pewnie się nim również nie zainteresują....
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.