Top Ad unit 728 × 90

 

Zapowiedź GP Bahrajnu 2016

Przed nami drugi weekend z Formułą 1 w tym roku. Bahrajn po raz pierwszy gościł ten cyrk w 2004 roku, wtedy był to pierwszy wyścig organizowany na bliskim wschodzie. Już w niedzielę, kierowcy będą się tam ścigać po raz jedenasty. Ponownie kierowcy będą ścigać się przy sztucznym świetle.

Przez ostatnie lata mieliśmy wiele kontrowersji związanych z tym wyścigiem. W 2011 roku mieliśmy tu Arabską Wiosnę, a Grand Prix miało się odbyć przed wyścigiem w Australii, ostatecznie do tego nie doszło z powodu ostrych zamieszek i zbyt wysokiego ryzyka.

W 2012 i 2013 roku mieliśmy do czynienia z protestami przed wyścigiem. Kilka osób z zespołu Force India w sezonie 2012 wyjechało wcześniej z powodu obaw o swoje bezpieczeństwo. Zespół nie brał nawet udziału z tego powodu w drugim treningu. Więcej o problemach w trakcie tego wyścigu przeczytacie tutaj

Pierwszy zakręt na tym torze nosi imię, Michaela Schumachera, o którym cały czas trudno mi zapomnieć. Układ toru to głównie kombinacja długich prostych z mocnymi dohamowaniami, ale znajdują się tu też ciekawe zakręty jak przykładowo dziewiątka, gdzie kierowcy bardzo często blokują koła na ślepym dojeździe do dohamowania.

Długie proste sprawiają, że zespoły z mocniejszymi silnikami Mercedesa i Ferrari powinny mieć zdecydowaną przewagę nad resztą stawki. Mam nadzieję, że Vettel i Raikkonen powalczą tym razem o wygraną.

Dwa lata temu mieliśmy tutaj jeden z najlepszych wyścigów ostatnich lat. Walka Hamilona i Rosberga była niesamowita, przypominała pojedynek w gokartach a nie bolidach Formuły 1. Możecie ją sobie przypomnieć tutaj. Niestety rok temu nie mieliśmy tutaj już tyle emocji.

Na szczęście zgodnie z nowymi przepisami dobór trzech mieszanek pozwoli na wykorzystanie różnych strategii w walce o zwycięstwo, a to może zagwarantować nam równie ciekawy wyścig jak w Australii dwa tygodnie temu.

Album z zdjęciami z przygotowań do GP Bahrajnu znajdziecie tutaj

Na sam koniec dodam, że Fernando Alonso nie będzie brał udziału w tym wyścigu, a z tego co wiadomo na ten moment kwalifikacje odbędą się dokładnie w takim samym formacie jak w Australii...

GP Bahrajnu - program telewizyjny

1. sesja treningowa – na żywo, piątek, 13:00
2. sesja treningowa – na żywo, piątek, 17:00 (powtórka w sobotę o 12:30)
3. sesja treningowa – na żywo, sobota, 14:00
Kwalifikacje – na żywo, sobota, 17:00 (powtórka o 19:30)
Studio przed wyścigiem – na żywo, niedziela, 16:30
Wyścig – na żywo, niedziela, 17:00 (powtórka w poniedziałek i środę o godz. 14:00)
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.