Sauber zalega z wypłatami, problemy finansowe kolejnych zespołów

Sauber od lutego nie wypłaca pełnych pensji swoim pracownikom. Problemy zespołu wynikają z braku płynności finansowej. Zespół zatrudnia obecnie ponad 300 osób.

Sauber razem z zespołami Force India i Manor już w listopadzie zeszłego roku poprosił Bernie Ecclestona o wcześniejszą wypłatę pieniędzy. Te należą się im za zdobycz punktową na koniec sezonu.

Szwajcarski zespół podobno jest blisko podpisania kontraktu z nowym sponsorem tytularnym, to może pomóc rozwiązać wszystkie problemy.

Pomimo tych niedogodności, pracownicy otrzymują proporcjonalnie równe wypłaty i przygotowują się do startu sezonu. Pierwszy wyścig już za dwa tygodnie.

Formuła 1 jest w ostatnich latach w coraz gorszym stanie. Problemy finansowe zespołów, dominacja pojedynczych zespołów, nudne wyścigi, fani odwracający się od sportu, kolejne bzdurne przepisy. Do tego trzeba dodać przejście transmisji do płatnych telewizji i spadek oglądalności. Ten z kolei przekłada się na problemy z pozyskaniem sponsorów przez zespoły i tak koło się toczy.

Dobrej zmiany tutaj ciężko szukać, przy takim reżimie jednej osoby.