Top Ad unit 728 × 90

 

Sauber zalega z wypłatami, problemy finansowe kolejnych zespołów

Sauber od lutego nie wypłaca pełnych pensji swoim pracownikom. Problemy zespołu wynikają z braku płynności finansowej. Zespół zatrudnia obecnie ponad 300 osób.

Sauber razem z zespołami Force India i Manor już w listopadzie zeszłego roku poprosił Bernie Ecclestona o wcześniejszą wypłatę pieniędzy. Te należą się im za zdobycz punktową na koniec sezonu.

Szwajcarski zespół podobno jest blisko podpisania kontraktu z nowym sponsorem tytularnym, to może pomóc rozwiązać wszystkie problemy.

Pomimo tych niedogodności, pracownicy otrzymują proporcjonalnie równe wypłaty i przygotowują się do startu sezonu. Pierwszy wyścig już za dwa tygodnie.

Formuła 1 jest w ostatnich latach w coraz gorszym stanie. Problemy finansowe zespołów, dominacja pojedynczych zespołów, nudne wyścigi, fani odwracający się od sportu, kolejne bzdurne przepisy. Do tego trzeba dodać przejście transmisji do płatnych telewizji i spadek oglądalności. Ten z kolei przekłada się na problemy z pozyskaniem sponsorów przez zespoły i tak koło się toczy.

Dobrej zmiany tutaj ciężko szukać, przy takim reżimie jednej osoby.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.