Top Ad unit 728 × 90

 

Romain Grosjean wybrany najlepszym zawodnikiem GP Australii

Kierowca zespołu Haas Racing Team, Romain Grosjean został wczoraj wieczorem ogłoszony kierowcą dnia. W wyborze brali udział fani z całego świata, głosować można było na stronie www.formula1.com/vote

O wprowadzeniu nowej nagrody zdecydowała w lutym podczas obrad w Genewie Grupa Strategiczna i Komisja F1. Kibice mieli głosować na dystansie całego wyścigu, a zwycięzca miał być ogłoszony tuż po jego zakończeniu. Wtedy też mogliśmy przeczytać, że "Kierowca dnia" otrzyma główną nagrodę tuż po uhonorowaniu czołowej trójki wyścigu.

FIA chyba jednak zapomniała o nowej nagrodzie, ponieważ głosowanie rozpoczęło się już po wyścigu i trwało przez 24 godziny. Co ciekawe strona do głosowania była tak słabo przygotowana, że na jednego kierowcę można było głosować wiele razy, wystarczyło odświeżyć stronę i zagłosować jeszcze raz. W internecie nie trzeba ludziom dwa razy mówić i w takiej sytuacji wielu postanowiło strollować wyniki głosowania.

Na stronie do głosowania wyniki były w bardzo prosty sposób ukryte i każdy trochę lepiej znający się na ich pisaniu mógł sprawdzić jak wyglądały po jednym dniu. To Rio Haryanto miałby wygrać nagrodę, pomimo występu zakończonego w alei serwisowej z powodu defektu. Pod wynikami głosowania pojawiło się ostatecznie krótkie wyjaśnienie, że głosy wysłane z tej samej lokalizacji nie były policzone.

FIA ogłosiła jednak zwycięzcą Romaina Grosjeana. Francuz oczywiście zasłużył na wyróżnienie. W debiucie zespołu Haas w Formule 1, zdobył wysoką 6 pozycję. Co ciekawe dokonał tego pomimo nie zjeżdżania do alei serwisowej. Opony w jego bolidzie były wymienione tylko raz w trakcie czerwonej flagi i dzięki temu nie musiał on odwiedzać swoich mechaników.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.