Top Ad unit 728 × 90

 

Red Bull zaprezentował swój koncept zamkniętego kokpitu

W trakcie zimowych testów mogliście zobaczyć jak w akcji prezentuje się koncept "zamkniętego kokpitu" zaprezentowany przez Ferrari. Była to konstrukcja na podstawie projektu Mercedesa. Już wtedy Red Bull zapowiedział, że w najbliższym czasie pokażą swój projekt.

Dziś w internecie pojawiły się pierwsze grafiki rozwiązania Red Bulla. Ich rozwiązanie przypomina dużą, kuloodporną owiewkę z otwartą górną przestrzenią. Mają nadzieję, że ich rozwiązanie zapewnia lepszą widoczność i jest po prostu ładniejsze.

To rozwiązanie popiera między innymi Williams. Jeśli bolidy mają wyglądać futurystycznie, to lepiej niech prezentują się jak odrzutowiec, a nie dziwadło na kołach.

Oczywiście ostateczna decyzja należy do FIA. Moim zdaniem rozwiązanie Red Bulla nie tylko wygląda estetyczniej, ale też chroni przed mniejszymi elementami, które mogą uderzyć w kierowcę, w przeciwieństwie do konceptu "halo"

foto: Motorsport.com


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.