Propozycja Mercedesa - mocniejsze silniki dla rywali

Niemiecki Auto Bild Motorsport donosi, że Mercedes złożył niesamowitą propozycję, która ma zakończyć temat ich ciągłej dominacji.

Jak dobrze wiecie po zimowych testach. Wszystko wskazuje na to, że Mercedes ponownie ma najlepszą jednostkę napędową. Oczywiście nie chcemy ponownie oglądać sezonu, który kompletnie zdominują. Chcemy oglądać ich walkę z Ferrari i Red Bullem.

W tym tygodniu odbyło się spotkanie tak zwanej "Power Unit Working Group" w Londynie. Rozmowy dotyczyły głównie jednostek napędowych i ich przyszłości. Główny problem to duża różnica pomiędzy Mercedesem, a pozostałymi dostawcami.

Jak padła propozycja? Ferrari, Renault i Honda mogłyby zwiększyć limit przepływu paliwa o 2 procent. To dałoby im dodatkowe 20 koni mechanicznych. Oczywiście kosztem większego zużycia paliwa.

Nie wiadomo jeszcze na ile ta propozycja jest realna do wykonania i czy naprawdę takie ustalenia wejdą w życie.

Zmiana ta na pewno pomogłaby Ferrari i innym w kwalifikacjach. W wyścigu wszyscy i tak muszą walczyć z limitem paliwa na pokładzie, ale w określonych momentach tych 3 dostawców jednostek napędowych mogłoby korzystać z większej mocy.

Oczywiście, część zespołów jest za kompletnym zniesieniem przepływomierzy w kolejnych sezonach. Więc może to być chwilowe rozwiązanie części problemów.