Top Ad unit 728 × 90

 

Opinia o komentarzu Eleven Sports Network

Pierwszy wyścig w tym sezonie jak dobrze wiecie transmitowany był na kanałach Eleven Sports Network. W związku z tym pojawiło się wiele komentarzy, pozytywnych jak i negatywnych. W sieci wiele osób wpadło też w euforię, którą chciałbym troszkę stonować.

Niektóre opinie to po prostu przesada:

Za duży plus wielu uznało nowych komentatorów. Mikołaj Sokół zna się na Formule 1, ma wiele lat doświadczenia i dużą wiedzę. Michał Gąsiorowski został równie dobrze przyjęty, choć jego wiedza o sporcie nie jest aż tak wielka, na pewno musi być na bieżąco z wiadomościami ze świata F1. Ma on jednak miły w odbiorze radiowy głos i nie widziałem, żeby ktoś na niego narzekał. Na pewno nowy komentarz jest mniej emocjonalny. Komentatorzy nie modulują głosu, gdy na torze dzieje się coś ciekawego i przez to komentarz jest jednostajny.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie komentował kolejne wyścigi już po powrocie do Europy, Mikołaj pewnie będzie na wyjazdach w trakcie europejskich rund F1, a Michał wyjedzie na Euro 2016 i olimpiadę w Rio.

Tragicznie wypadło studio. Goście byli troszkę przestraszeni. Opis toru w Albert Park "teraz zakręt w prawo, w lewo, znowu w prawo" był kompletnym rozczarowaniem. Na szczęście Patryk Mirosławski, redaktor naczelny Eleven Sports Network powiedział, że będzie ono poprawione. Nie zgodzę się jednak z jego stwierdzeniem, że relacje były mega obszerne, przecież pokazali tylko sesje na żywo i praktycznie nic po za tym.
Przykładowo, FOM teraz udostępnia nowe dane wizualne w 3D pokazujące gdzie dany kierowca hamował i przydałoby się takie informacje pokazać właśnie w studiu. Tu możecie zobaczyć jak to wygląda.


Oczywiście znaleźli się też fani Andrzeja Borowczyka, którego momentami rzeczywiście brakuje. Jego kącik plotkarski zawsze był mocno komentowany w sieci. Grzegorz Jędrzejewski natomiast miał bardzo dobry kontakt z widzami na Twitterze. Pytania, czy sugestie często były przekazywane już po chwili na wizji. Tutaj mimo przygotowania hashtagu #ElevenF1 praktycznie mieliśmy zero interakcji w trakcie transmisji.

Komentarz Polsatu również nie był idealny, Zientarski i Kochański w studiu moim zdaniem byli do wymiany. Na plus można uznać to, że w Polsacie nie mieliśmy reklam w trakcie wyścigu, a w studiu mieliśmy bardzo fajne materiały przygotowywane przez Tomka Lorka.

Wiele żółci przelały też komentarze, które narzekali na jedną i drugą stację za płatną Formułę 1. No niestety takie są warunki na transmisje w Polsce i tego nie przeskoczymy.  Podsumowując Eleven Sports Network jeszcze może dużo poprawić w kwestii transmisji Formuły 1.

Miejmy tylko nadzieję, że będą brać pod uwagę komentarze fanów.

Gdzie oglądać F1? - GP Bahrajnu 2016

1. sesja treningowa – na żywo, piątek, 13:00
2. sesja treningowa – na żywo, piątek, 17:00 (powtórka w sobotę o 12:30)
3. sesja treningowa – na żywo, sobota, 14:00
Kwalifikacje – na żywo, sobota, 17:00 (powtórka o 19:30)
Studio przed wyścigiem – na żywo, niedziela, 16:30
Wyścig – na żywo, niedziela, 17:00 (powtórka w poniedziałek i środę o godz. 14:00)
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.