Opinia o komentarzu Eleven Sports Network

Pierwszy wyścig w tym sezonie jak dobrze wiecie transmitowany był na kanałach Eleven Sports Network. W związku z tym pojawiło się wiele komentarzy, pozytywnych jak i negatywnych. W sieci wiele osób wpadło też w euforię, którą chciałbym troszkę stonować.

Niektóre opinie to po prostu przesada:

Za duży plus wielu uznało nowych komentatorów. Mikołaj Sokół zna się na Formule 1, ma wiele lat doświadczenia i dużą wiedzę. Michał Gąsiorowski został równie dobrze przyjęty, choć jego wiedza o sporcie nie jest aż tak wielka, na pewno musi być na bieżąco z wiadomościami ze świata F1. Ma on jednak miły w odbiorze radiowy głos i nie widziałem, żeby ktoś na niego narzekał. Na pewno nowy komentarz jest mniej emocjonalny. Komentatorzy nie modulują głosu, gdy na torze dzieje się coś ciekawego i przez to komentarz jest jednostajny.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie komentował kolejne wyścigi już po powrocie do Europy, Mikołaj pewnie będzie na wyjazdach w trakcie europejskich rund F1, a Michał wyjedzie na Euro 2016 i olimpiadę w Rio.

Tragicznie wypadło studio. Goście byli troszkę przestraszeni. Opis toru w Albert Park "teraz zakręt w prawo, w lewo, znowu w prawo" był kompletnym rozczarowaniem. Na szczęście Patryk Mirosławski, redaktor naczelny Eleven Sports Network powiedział, że będzie ono poprawione. Nie zgodzę się jednak z jego stwierdzeniem, że relacje były mega obszerne, przecież pokazali tylko sesje na żywo i praktycznie nic po za tym.
Przykładowo, FOM teraz udostępnia nowe dane wizualne w 3D pokazujące gdzie dany kierowca hamował i przydałoby się takie informacje pokazać właśnie w studiu. Tu możecie zobaczyć jak to wygląda.


Oczywiście znaleźli się też fani Andrzeja Borowczyka, którego momentami rzeczywiście brakuje. Jego kącik plotkarski zawsze był mocno komentowany w sieci. Grzegorz Jędrzejewski natomiast miał bardzo dobry kontakt z widzami na Twitterze. Pytania, czy sugestie często były przekazywane już po chwili na wizji. Tutaj mimo przygotowania hashtagu #ElevenF1 praktycznie mieliśmy zero interakcji w trakcie transmisji.

Komentarz Polsatu również nie był idealny, Zientarski i Kochański w studiu moim zdaniem byli do wymiany. Na plus można uznać to, że w Polsacie nie mieliśmy reklam w trakcie wyścigu, a w studiu mieliśmy bardzo fajne materiały przygotowywane przez Tomka Lorka.

Wiele żółci przelały też komentarze, które narzekali na jedną i drugą stację za płatną Formułę 1. No niestety takie są warunki na transmisje w Polsce i tego nie przeskoczymy.  Podsumowując Eleven Sports Network jeszcze może dużo poprawić w kwestii transmisji Formuły 1.

Miejmy tylko nadzieję, że będą brać pod uwagę komentarze fanów.

Gdzie oglądać F1? - GP Bahrajnu 2016

1. sesja treningowa – na żywo, piątek, 13:00
2. sesja treningowa – na żywo, piątek, 17:00 (powtórka w sobotę o 12:30)
3. sesja treningowa – na żywo, sobota, 14:00
Kwalifikacje – na żywo, sobota, 17:00 (powtórka o 19:30)
Studio przed wyścigiem – na żywo, niedziela, 16:30
Wyścig – na żywo, niedziela, 17:00 (powtórka w poniedziałek i środę o godz. 14:00)