Top Ad unit 728 × 90

 

Red Bull grozi odejściem z F1

Doradca Red Bulla Helmut Marko ponownie zagroził, że jeśli na koniec sezonu nie będą oni mieli silnika pozwalającego na walkę o wygraną, to odejdą z Formuły 1.

Do końca sezonu zostało pięć wyścigów, już w niedzielę będziemy mieli GP Japonii. Red Bull może pojechać ostatni wyścig w Abu Zabi, a co najgorsze, to może być też koniec Toro Rosso i w jednym momencie stracimy 1/5 stawki.

Obecnie Red Bull rozmawia z Ferrari, ale stawiają jeden podstawowy warunek. Chcą otrzymywać taki sam silnik jak fabryczny zespół Ferrari, nie może to być żadna starsza, ani słabsza wersja. W teorii trudno to sprawdzić, ale w praktyce telemetria z toru pokazuje, kto jest mocniejszy, a kto słabszy.

W praktyce to nie sam silnik może być problemem, ale jego oprogramowanie i paliwo. Red Bull chciałby startować na takich samych warunkach jak Ferrari, ale nie wiadomo, czy Włosi potem zgodzą się na późniejszą, możliwą przegraną z Red Bullem.

W planach jest też współpraca z Audi, które ma wejść do Formuły 1, ale pewnie nie przed początkiem sezonu 2018...

[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.