Top Ad unit 728 × 90

 

Ferrari zaoferowało Red Bullowi silnik z sezonu 2015

Red Bull oskarżą Ferrari o swego rodzaju dziwne zagrywki, Włosi zaoferowali im możliwość dostarczania jednostek napędowych, ale tych aktualnych z sezonu 2015, a nie nowych mocniejszych, które będą dostępne w przyszłym sezonie.

Zespół z Milton Keynes zainteresowany jest tylko takimi samymi silnikami z jakich będzie korzystać samo Ferrari. Rozmowy były prowadzone w Japonii na torze Suzuka, ale jasno zostało powiedziane, że oferta nie dotyczy jednostki w wersji 2016.

Trudno powiedzieć, czy to problem logistyczny, dotyczący dodatkowego dostarczania silników dla Toro Rosso i Red Bulla, czy Ferrari po prostu obawia się, że będzie z nimi przegrywać. Co ciekawe Sauber i Haas F1 mają mieć te nowsze jednostki napędowe.

W obecnym sezonie z zeszłorocznych silników Ferrari korzysta Manor.

Jak dobrze pamiętacie silniki na sezon 2015 i ich rozwój nie jest do końca zamrożony. Pomimo wcześniej planowanej homologacji mającej wejść w życie 28 lutego, jednostki można było rozwijać aż do końca roku o określoną ilość tokenów.

Ferrari chce i dąży do osiągnięcia takiej samej sytuacji w przyszłym roku, a Red Bull może się temu sprzeciwić. Jeśli dostaliby silniki z 2015 roku to każda modyfikacja jednostki Ferrari na sezon 2016 sprawiłaby, że traciliby jeszcze więcej. Taka sytuacja na pewno wpłynęłaby na ewentualną współpracę między nimi.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.