Brak Mercedesa w trakcie transmisji


W sumie na początku nie chciałem o tym pisać, bo już wczoraj na Facebooku pojawiło się kilka komentarzy, że to tylko nasi komentatorzy sobie wymyślili taką sytuację, ale to nie był ich wymysł.

Wczoraj wielu fanów na świecie zauważyło, że Mercedesa nie pokazywano zbyt często w trakcie transmisji z wyścigu. Taką samą sytuację mieliśmy w trakcie sobotnich kwalifikacji. Formula One Management prawdopodobnie z politycznych powodów podjęła taką decyzję.

Lewis Hamilton dominował w wyścigu, Nico Rosberg dojechał drugi, ale w telewizji oglądaliśmy ich mniej niż 6 minut. Wiadomo, że skoro z nikim praktycznie nie walczyli to nie było wielkiego sensu ich oglądać, ale jednak uczestniczyli w tym Grand Prix. Bernie Ecclestone twierdzi, że dominacja Mercedesa jest zła i powinni dostarczać swoje jednostki napędowe Red Bullowi, który grozi odejściem z Formuły 1.

Mercedes co ciekawe jak wczoraj się okazało najprawdopodobniej będzie dostarczał jednostki napędowe zespołowi Manor.

Niki Lauda po wyścigu powiedział, że było to bardzo dziwne, nawet nie widzieliśmy jak Hamilton odbywał pit stop, było tylko pokazane, że zjeżdża do boksów. Mercedes czeka teraz na wyjaśnienie tej sytuacji z Berniem.

FOM już wcześniej był oskarżany o takie sytuacje. W Bahrajnie 2012 nie pokazywano zespołu Force India, a na początku aktualnego sezonu nie było widać zespołu Manor w trakcie transmisji. Jest to znana taktyka Berniego, który wie, że sponsorzy chcą by ich w trakcie wyścigu pokazywano.