Top Ad unit 728 × 90

 

Były kierowca F1 Justin Wilson zmarł po wypadku w IndycarJustin Wilson zmarł po wypadku, do którego doszło w wyścigu ABS Supply 500 serii IndyCar na torze Pocono. Angielski kierowca został uderzony w głowę fragmentem rozbitego bolidu. Do wypadku doszło zaraz po tym, jak 19-letni Amerykanin Sage Karam stracił panowanie nad swoim bolidem i uderzył w bandę, Nos jego bolidu odbijał się od toru, a Wilson w niego wjechał.

Zawodnik po samym wypadku znajdował się w śpiączce, niestety dziś dowiedzieliśmy się, że nie przeżył.

Wypadek ten przypomina ten w którym zginął kilka lat temu Henry Surtees. Syna mistrza F1 Johna Surtessa uderzyło w podobny sposób koło.

Jest to kolejny przykład na to, że w obecnych czasach bolidy powinny mieć owiewki, które chronią przed takimi zdarzeniami.

Justin Wilson w Formule 1 brał udział w 16 wyścigach w sezonie 2003. Najpierw prowadził bolid Minardi, potem przeszedł na 5 wyścigów do Jaguara.
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.