Top Ad unit 728 × 90

 

Zapowiedź Grand Prix Chin 2015

Głównym pytaniem, jakie możemy postawić sobie przed Grand Prix Chin, jest to, czy Ferrari utrzyma tempo i będzie naciskać na Mercedesa? Za nami słaby wyścig w Australii i emocjonujący w Malezji. Ten drugi pokazał, że Formuła 1 w tym sezonie może być ciekawa i nieprzewidywalna.

Zwycięstwo Sebastiana Vettela i dobry wyścig Kimiego Raikkonena pomimo przebitej opony na początku drugiego okrążenia pokazały, że Ferrari w określonych okolicznościach może powalczyć z Mercedesami.

Trzeba jednak pamiętać, że w Sepangu mieliśmy warunki pogodowe, o których w Chinach możemy pomarzyć. Temperatury będą niższe, a nawet sam asfalt nie jest tu tak chropowaty jak w Malezji. Oznacza to, że szanse srebrnych strzał na zwycięstwo będą dużo większe.

Ferrari wiele razy wygrywało w Chinach i naprawdę ciekawie będzie zobaczyć jak ich tempo będzie ię prezentować w takich warunkach. W ostatnim wyścigu Vettel bardzo dobrze radził sobie z zużyciem opon, a Pirelli do Szanghaju zabrało miękką i pośrednią mieszankę.

Bardzo ważna tutaj jest też czysta moc silnika. Długie proste, w tym jedna o długości 1,4 kilometra oznaczają, że mocniejsze jednostki napędowe będą miały tu łatwiej. Silniki Renault i Honda obecnie mają najmniej mocy i na pewno nie będzie im łatwo walczyć o punkty.

Zapewne Williams również będzie liczył na lepszy wynik. Rok temu jego kierowcy liczyli się w walce o wygranej, a w tym sezonie ich strata do Mercedesów jest dużo większa.

Pomijając już walkę poszczególnych zespołów to pojedynki kierowców będą równie ciekawe. Nico Rosberg na koniec poprzedniego sezonu zapowiadał walkę z Hamiltonem, a do tej pory nie jest w stanie go pokonać. Nico w Chinach wygrał swój pierwszy wyścig w karierze i zawsze był tu mocny, ciekawe, czy Lewisowi ponownie uda się go pokonać.

Liczę też na to, że w końcu Kimi Raikkonen zostawi pechowe występy za sobą i pokaże na co go stać. Sebastian Vettel do tej pory nie tylko radził sobie lepiej, ale miał zdecydowanie więcej szczęścia.
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.