Statystyki po GP Bahrajnu


Po raz pierwszy w tym sezonie nie oglądaliśmy na podium Sebastiana Vettela. Zamiast niego, również w Ferrari na drugim miejscu dojechał Kimi Raikkonen. Fin rekordowy siódmy raz stanął na podium w Bahrajnie.

Lewis Hamilton wygrał trzeci raz w tym sezonie, ale dominacja Mercedesa którą mamy w Formule 1 od poprzedniego sezonu, jeszcze nigdy nie wyglądała tak słabo. To było też dziewiąte zwycięstwo Brytyjczyka z ostatnich 11 Grand Prix. Ma ich teraz na swoim koncie 36, o cztery mniej od Sebastiana Vettela.

Tylko Hamilton startował w tym roku z pole position. Poprzednio cztery razy z pierwszego rzędu startował w 2013 roku. Takich startów ma już 42, trzy mniej od Vettela. Kierowca Mercedesa startował w dokładnie połowie swoich startów (76 z 152) z pierwszego rzędu.

Brytyjczyk prowadził w tym roku przez 168 okrążeń, a przykładowo Nico Rosberg tylko 5.... W Bahrajnie Lewis przekroczył 2000 okrążeń na prowadzeniu w swojej karierze.

Hamiltonowi nie udało się w ten weekend zdobyć tylko najszybszego okrążenia w wyścigu. Te po raz 41 w karierze ustanowił Kimi Raikkonen.

Po raz drugi w tym sezonie jeden z kierowców McLarena nie wystartował w wyścigu. W Australii Kevin Magnussen miał problemy z silnikiem, a tutaj Jenson Button.

Poniżej statystyczna ciekawostka. Tabela porównująca kilku najlepszych kierowców w Formule 1 po 152 startach. Możecie zobaczyć kto w tym momencie miał już na koncie ile tytułów mistrzowskich, kto ile razy startował z pole position itd.