Top Ad unit 728 × 90

 

Przełamanie McLarena?

Dwa odbyte wyścigi w Australii i Malezji oraz zerowa zdobycz punktowa. Niewielu fanów Formuły 1 kilka tygodni temu mogłoby pomyśleć, że taki scenariusz zdarzeń spotka niezwykle utytułowaną ekipę McLarena­. Doświadczeni i posiadający w swoim CV mistrzowskie tytuły Fernando Alonso, czy Jenson Button mają na progu sezonu poważne kłopoty z własną formą ale i z bolidami, którymi mają zaszczyt kierować. O ile dyspozycję Hiszpana może póki tłumaczyć dość poważny uraz, jakiego nabawił się w trakcie przedsezonowych testów, tak postawa Brytyjczyka jest z pewnością niespodzianką in minus dla sympatyków F1.

Wspomnieć należy, że pod nieobecność Alonso rolę zastępczą dla dwukrotnego mistrza świata pełnił Kevin Magnussen, który zresztą spalił się w tzw. przedbiegach i to prawie zupełnie w sensie dosłownym. Pech, nieszczęście i niepokój. Tymi słowami opisać można sytuację w teamie McLarena­ Hondy.

Paradoksalnie więc z wielką przyjemnością należy śledzić poczynania sympatycznych i popularnych kierowców, gdyż cytując słowa klasyka­ gorzej już być nie może, a może być wyłącznie lepiej! Przed nami wielka impreza w Chinach, gdzie obydwaj zawodnicy już w przeszłości zwyciężali. Jenson Button zdobył GP Chin w roku 2010 reprezentując właśnie barwy McLarena, a Fernando Alonso w 2013, kiedy jeżdził dla Ferrari. Charakterystykę toru muszą więc znać w stopniu wyśmienitym. Biorąc i dodając fakt systematycznej pracy nad rozwojem bolidów, z której obydwaj zawodnicy zdają się być zadowoleni jasne jest to, że ich poczynania na Shanghai Internacional Circuit, będą obfitowały w szereg pasjonujących wydarzeń. Widowisko dzięki temu zyska nieprawdopodobnie na atrakcyjności. Pozostaje więc życzyć przełamania kiepskiego startu i szybkiego nawiązania kontaktu punktowego z czołówką klasyfikacji generalnej, bo tam jest miejsce ich, jak i ekipy, którą obecnie reprezentują.

Gościnny post, autor: Norbert Gałązka[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.