Top Ad unit 728 × 90

 

Pirelli chce zmian w F1 do 2017

Paul Hembery naciska na wprowadzenie zmian w Formule 1 zanim Pirelli podpisze kontrakt na dostawę opon na kolejne sezony. Dyrektor ds. sportów motorowych włoskiej marki stwierdził w ostatnim wywiadzie, że popiera działania Bernie Ecclestona, który chce poprawić "show"

Hembery powiedział, że jedną z lepszych zmian jest utrzymanie w trakcie sezonu malowań kasków poszczególnych kierowców.

“Kierowca powinien być międzynarodową gwiazdą, jak David Beckham, a my mamy kierowców, którzy tego nie rozumieją i tylko porafią na to narzekać.”

Pirelli chce jednak więcej zmian. W Malezji Ecclestone mówił o oddzielnej serii F1 w której startować będą tylko kobiety, o powrocie podwójnych punktów, o odwróceniu pól startowych po kwalifikacjach, czy zraszaczach na torze, które sprawią, że wyścigi będą ciekawsze.

Hembery skomentował też inne pomysły. Jednym z nich są piątkowe kwalifikacje, dzięki czemu już pierwszego dnia jeździsz by coś wygrać, a fani nie siedzą bezczynnie na trybunach. W sobotę moglibyśmy mieć sprint w którym zawodnicy zdobywaliby tylko część punktów, ale znowu na torze mogłoby się pojawić więcej osób.

Pirelli tak naprawdę nie chce mówić co trzeba zmienić i jak, ale wie, że zmiany są potrzebne.

Moim zdaniem takie słowa jedynego dostawcy opon w Formule 1 można rozumieć jako małą groźbę. Jeśli z marketingowego punktu widzenia Pirelli nie odniesie większego sukcesu, to nie przedłużą obecnego kontraktu.
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.