Mocniejsza jednostka napędowa Hondy na GP Bahrajnu

Eric Boullier twierdzi, że Honda przygotowała mocniejszy silnik dla McLarena na wyścig w Bahrajnie. Oczekują, że tak zwany "power up" pozwoli im w końcu walczyć o punkty. W dotychczasowych trzech Grand Prix kierowcy McLarena jeszcze nie punktowali.

Fernando Alonso w Chinach dopiero pierwszy raz dojechał do mety. Hiszpan był dwunasty, dwa miejsca wyżej niż Jenson Button, który po wyścigu otrzymał karę czasową za kolizję z Pastorem Maldonado.

Boullier powiedział, że w ten weekend mieli bardzo dobrą niezawodność, żadnych problemów technicznych, dlatego też w Bahrajnie będą mogli odblokować więcej mocy w jednostce napędowej. Zdradził też, że ich dotychczasowe słabe wyniki, wynikają z tego, że pozostałe zespoły w kwalifikacjach korzystają z mocniejszych map silnika, na które oni nie mogą sobie pozwolić. W wyścigu jednak wszyscy przykręcają jednostki napędowe, dlatego ich tempo w porównaniu do reszty stawki jest bardziej wyrównane.

W Bahrajnie wykorzystają mocniejsze ustawienia silnika, jeśli nie będzie problemów to w Hiszpanii wykonają kolejny krok.