Top Ad unit 728 × 90

 

Konflikt Nico vs Lewis 2.0

Lewis Hamilton zdominował Grand Prix Chin. To było jego drugie zwycięstwo w tym sezonie i czwarte w karierze na torze w Szanghaju. Wydaje się, że jest to jedno z jego ulubionych miejsc w kalendarzu, pomimo wpadki z sezonu 2007.

Co najciekawsze po wyścigu można było wyczuć bardzo duże napięcie na linii Hamilton-Rosberg. Niemiec zarzucił swojemu koledze z zespołu "zbyt wolne tempo". Przez co Nico czuł się zagrożony przez Sebastiana Vettela. Na konferencji prasowej widać było po nim duże zdenerwowanie zaistniałą sytuacją. Jego zdaniem Lewis jechał wolno i przez to Nico niszczył swoje przednie opony, a Sebastian mógł się do niego zbliżyć.

Rosberg odpowiedział nawet na pytania fanów dotyczące tej sytuacji na swoim video blogu. Moim zdaniem pokazał większe jaja w tym filmiku niż na torze.Nico tłumaczy się, że atakował Lewisa w pierwszym stincie, ale zniszczył swoje opony, a potem obawiał się ataków Vettela. Rozumiem przesłanie, z drugiej strony chyba nie warto było o tym wszystkim mówić w trakcie konferencji prasowej.

Najlepiej całą sytuację opisał Niki Lauda: „Pewnie, Hamilton będzie jeździł egoistycznie. Ci faceci... powiedzmy, że nazywam ich egocentrycznymi bękartami. Jest to jedyny sposób na zdobycie mistrzowskiego tytułu. To wiedza stara jak świat” – skomentował Lauda.

Mnie ciekawi tylko jedno, jak ten konflikt rozwinie się w tym sezonie. Nico odczuwa coraz większą presję. W tym sezonie jeszcze ani razu nie pokonał Lewisa. W zasadzie to od początku 2014 roku tylko 4 razy przyjechał na metę przed Hamiltonem, to na pewno wpływa na jego psychikę.
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.