Top Ad unit 728 × 90

 

Honda dostanie 9 tokenów na rozwój silnika

Honda w trakcie całego sezonu będzie miała dziewięć tokenów do wykorzystania na rozwój jednostki napędowej. Wynika to z przedsezonowych ustaleń w których pozostali zgodzili się na to by Japoński dostawca mógł wykorzystać tyle tokenów ile średnio jego rywale nie wykorzystają przed rozpoczęciem sezonu.

Właśnie poinformowano, że Mercedesowi zostało 7 tokenów, Ferrari 10, a Renault 12. Oznacza to, że Mercedes wykorzystał najwięcej zmian w swoim silniku i reszta dostawców w trakcie sezonu będzie mogła (przynajmniej w teorii) odrobić więcej strat.

Jak pokazały pierwsze treningi w Australii przewaga Mercedesa jest zdecydowana.

Najgorzej w tym momencie prezentuje się Honda. Japończycy mają tylko jeden zespół i mało możliwości do testowania, a co chwilę pojawiają się kolejne problemy techniczne. Dzisiaj rano mieli jedną awarię, potem Magnussen popołudniu rozbił bolid, a Button zgłaszał spadki mocy ...

Nie tylko Honda ma problemy, Ricciardo przejechał 50 kilometrów, a jutro będzie musiał skorzystać już z drugiej jednostki napędowej. To katastrofa biorąc pod uwagę, że przed nimi jeszcze cały sezon.

Oczywiście wszelkie poprawki związane z poprawą niezawodności i ograniczeniem kosztów jednostek napędowych można wprowadzać w trakcie sezonu nie zważając na tokeny.
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.