Formuła 1 nadal na antenach Polsatu

Formuła 1 pozostaje na antenach Polsatu. Zgodnie z przewidywaniami telewizja podpisała umowę na kolejny sezon. Będzie to już ich 9 sezon z Formułą 1. Jest to bardzo dobra wiadomość dla Polskich fanów.

Jutro trzeci trening już o 5:15 (retransmisja), a później studio i kwalifikacje o 7:00

Poniżej oświadczenie Polsatu:

Od 2007 roku widzowie Polsatu Sport emocjonują się zaciętą i pełną emocji walką o tytuły mistrzowskie w Formule 1. Cieszyliśmy się z pierwszych sukcesów Roberta Kubicy. Przeżywaliśmy wspólnie jego zwycięstwo. Oglądaliśmy jak dojrzewają młodzi utalentowani kierowcy, którzy teraz walczą i zdobywają tytuły mistrzowskie. Pamiętamy pojedynki McLarena z Ferrari, niedawną dominację bolidów Red Bulla. Rok temu po wielkiej rewolucji w F1 oglądaliśmy powrót na szczyt legendarnej marki Mercedes.

To już nasz dziewiąty sezon, w który zabieramy naszych widzów na pełną emocji podróż po pięciu kontynentach. W tym roku królowa sportów motorowych uraczy nas rekordową ilością wyścigów. Grand Prix Formuły 1 zobaczymy już tradycyjnie w Australii, Chinach, Japonii, USA czy Kanadzie. Nie zabraknie nocnych wyścigów w Bahrajnie i Singapurze. Historycznej destynacji jak uliczny tor w Monte Carlo, lubiana przez kierowców belgijska pętla Spa-Francorchams czy zawsze gorąca i szybka trasa na Monzy. Do kalendarza po raz pierwszy od 1992 roku powraca runda rozgrywana w Meksyku na torze Hermanos Rodriguez. Podobnie jak rok temu rozstrzygnięcie mistrzostw odbędzie się przy sztucznych światłach toru Yas Marina w Abu Zabi.

Treningi, kwalifikacje, wyścigi

W Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra pokażemy sesje treningowe, kwalifikacje i wyścigi. Nie zabraknie analiz i ciekawostek ze świata F1. Goście w studio Formuły 1 postarają się zajrzeć wszędzie tam, gdzie coś się będzie działo. Przybliżą wszystkie aspekty królowej sportów motorowych. Od trudnej sztuki jazdy bolidem F1, po skomplikowaną taktykę wyścigu. Wszystko dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej i czuć adrenalinę prawdziwego ścigania.

W sobotę od godz. 5:15 zachęcamy do obejrzenia ostatniego przed GP treningu. Nasze studio rozpoczynamy o 6:30. Od godz. 7.00 - kwalifikacje.

W niedzielę studio od 5:30, a pierwszy w tym sezonie wyścig wystartuje o godz. 6.00. Zapraszamy do oglądania GP Australii![post_ad]