Top Ad unit 728 × 90

 

Zawodnicy nie będą mogli zmieniać malowania kasku w trakcie sezonu

Autosport donosi, że już w tym roku zostanie wprowadzony zakaz, który nie pozwoli kierowcom zmieniać malowania kasków w trakcie sezonu. Wpływ na to mają zawodnicy, którzy praktycznie co wyścig zmieniali kaski, przykładem może tu być Sebastian Vettel, który w swojej karierze korzystał z ponad 60 różnych malowań.

Jeszcze kilkanaście lat temu każdy kierowca korzystał tylko z jednego malowania przez całą swoją karierę. Do tej pory chyba każdy fan Formuły 1 pozna malowanie Ayrtona Senny, Damon Hill czy Alaina Prosta. To były malowanie tak mocno powiązane z danym zawodnikiem, że teraz niektórzy wzorują się na tych historycznych wzorach.

Zmiana ta ma takie same podstawy jak stałe numery zawodników w trakcie kariery. Jej celem jest poprawienie identyfikacji kierowców przez kibiców na trybunach i przed telewizorami.

Waszym zdaniem dobry pomysł? Moim, jak najbardziej trafiony. Nigdy nie podobały mi się kolejne kaski Vettela. Nie powiem, że czasami fajne jest malowanie tzw okazyjne, np z okazji 100 wyścigu, ale ogólnie każdy powinien mieć swój wzór z którym tylko jego można identyfikować.
[post_ad]

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.