Zawodnicy nie będą mogli zmieniać malowania kasku w trakcie sezonu


Autosport donosi, że już w tym roku zostanie wprowadzony zakaz, który nie pozwoli kierowcom zmieniać malowania kasków w trakcie sezonu. Wpływ na to mają zawodnicy, którzy praktycznie co wyścig zmieniali kaski, przykładem może tu być Sebastian Vettel, który w swojej karierze korzystał z ponad 60 różnych malowań.

Jeszcze kilkanaście lat temu każdy kierowca korzystał tylko z jednego malowania przez całą swoją karierę. Do tej pory chyba każdy fan Formuły 1 pozna malowanie Ayrtona Senny, Damon Hill czy Alaina Prosta. To były malowanie tak mocno powiązane z danym zawodnikiem, że teraz niektórzy wzorują się na tych historycznych wzorach.

Zmiana ta ma takie same podstawy jak stałe numery zawodników w trakcie kariery. Jej celem jest poprawienie identyfikacji kierowców przez kibiców na trybunach i przed telewizorami.

Waszym zdaniem dobry pomysł? Moim, jak najbardziej trafiony. Nigdy nie podobały mi się kolejne kaski Vettela. Nie powiem, że czasami fajne jest malowanie tzw okazyjne, np z okazji 100 wyścigu, ale ogólnie każdy powinien mieć swój wzór z którym tylko jego można identyfikować.
[post_ad]