Wasze zdanie po 1 tygodniu testów przed sezonem 2015


Za nami pierwszy tydzień testów przed sezonem 2015. Bolidy napędzane silnikami Ferrari zakończyły wszystkie cztery dni na pierwszych pozycjach. Co to oznacza, czy nagle czerwone bolidy zaczną wygrywać wyścigi i zdominują nadchodzący sezon tak jak rok temu Mercedesy?

Ciekaw jestem waszego zdania. Już wiele razy w przeszłości testy pokazały, że mało znaczą, a sezon i tak pisał swoją historię. Ferrari na pewno pokonało część swoich słabości, poprawili słaby silnik i prowadzenie bolidu. Niestety tor w Jerez jest średnio reprezentatywny jeśli chodzi o faktyczne porównywanie osiągów poszczególnych bolidów.

Moim zdaniem Mercedes nie pokazał jeszcze nawet 80% swoich możliwości. Oni nawet zbytnio nie musieli się w Jerez starać i pokazywać osiągów. Pierwszy krok to walka o niezawodność, a dopiero później będą walczyć o setne sekundy. Po wypowiedziach zawodników łatwo można wywnioskować, że to nie testy ich interesują.

McLaren i Honda dopiero raczkują, a jak pokazał rok temu Red Bull do Australii jeszcze wszystko może się zmienić. Na pewno cieszy mnie dobra forma Saubera i Ferrari. Oznacza to, że zespoły te mogą zbliżyć się do czoła stawki i wyścigi będą ciekawsze.

Nie ukrywam, że na ten moment moim zdaniem walka o tytuł rozegra się między Lewisem Hamiltonem, a Nico Rosbergiem, ale do ostatniego wyścigu sezonu jeszcze daleko i wiele może się zmienić.
[post_ad]