Top Ad unit 728 × 90

 

Marussia/Manor mogą się pojawić w Australii

Dziś w internecie pojawiły się plotki dotyczące zespołu Marussi i ich powrotu do ścigania już w Grand Prix Australii. Podobno znalazł się inwestor, który chce zainwestować w odbudowę zespołu. W Jerez dużo się mówi o tym, że za tym projektem może stać też Honda, która chce z McLarenem mieć swój drugi zespół.

McLaren potrzebuje zespołu w którym podobnie jak Red Bull w Toro Rosso rozwija swoich młodych kierowców. Honda ma obecnie tylko jeden zespół z którym testuje, oznacza to, że dane które zbiera mogą być niewystarczające w porównaniu np do Mercedesa, który obecnie dostarcza silniki czterem zespołom.

Marussia pod koniec października znalazła się pod zarządem administracyjnym. Nowy inwestor podobno już doszedł do porozumienia z administracją i 19 lutego ma już być nowym właścicielem zespołu. Największy problem to oczywiście aż 31 milionów funtów długu z czego 16,6 to zadłużenie wobec Ferrari za jednostki napędowe, a kolejne siedem milionów to zobowiązania wobec McLarena.
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.