Druga liga w Formule 1 - pomysły Berniego


Bernie Ecclestone w dalszym ciągu opracowuje kolejne plany ratunkowe, które pomogą przetrwać jego serii nawet gdy ilość bolidów spadnie do 16. Wszystko to wynika z trudnej sytuacji finansowej Force India, Saubera i Lotusa.

Pierwszym z pomysłów, który został już jakiś czas temu zaprezentowany było powiększenie pozostałych zespołów o trzeci bolid. Oczywiście nie wszystkich, tylko wybrane zespoły będą mogły wystawić dodatkowy bolid na start.

Auto Motor und Sport donosi teraz, że Ecclestone wpadł na nowy pomysł. Chce stworzyć drugą ligę w Formule 1, ma ona się składać z bolidów wzorowanych na Red Bullach z sezonu 2013 i silnikach Renault V8 przygotowywanych przez Mecachrome.

Wcześniej Ecclestone proponował wprowadzenie serii Super GP2, w której bolidy GP2 z mocniejszymi silnikami mogłyby się ścigać wraz z Formułą 1. Bernie w swoim nowym pomyśle chciałby zachęcić nowe zespoły dodatkiem 15 milionów euro na start

Propozycja ta została jednak odrzucona przez Ferrari, Mercedesa i McLaren w trakcie czwartkowego spotkania grupy strategicznej
[post_ad]